Jakub Kosorin přispěl dvěma brankami k výhře Lanžhota nad Bystřicí. Dozvíte se i to, jak jsou na jihu Moravy spokojeni s dosavadním průběhem sezóny a co ho dovedlo zpět do Lanžhota.

0
Jakube, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Ďakujem. Samozrejme čaká, ale peniaze budú použité na spoločnú akciu, takže veľmi rád prispejem.
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil v tom, že jsi vyhrál?
Hlasovanie som nesledoval, ale nepochyboval som o tom, že vyhrám, lebo celá kabína vždy poctivo hlasuje, aby vyhral niekto z nás. Je to pekná tradícia a zároveň sa vyzbiera slušná suma peňazí.
O víkendu jste porazili Bystřici. Jak bys zápas popsal?
Bol to hodový zápas, takže bol trošku špeciálny. Samozrejme sme chceli vyhrať ako každy zápas doma. Rýchlo sme vyhrávali 2:0, ale potom súper využil asi jedinú chybu, ktorú sme spravili za celý zápas a znížil. Polčas bol teda 2:1. Druhý polčas bol len o tom, kedy pridáme poiistku, lebo súpera sme nepustili ani k našej 16ke, nie ešte aby si vytvoril nejakú šancu. Kde sme dali na 3:1, bolo rozhodnuté a v klude sme si to dohrali.
Vstřelil jsi dvě branky. Můžeš nám ji popsat?
Prvý gól som dal z penalty. Pri druhom góle strielal spoluhráč z vnútra 16ky a ja som loptu placírkou usmernil do brány.
V dalším kole jedete na hřiště Startu. Co od zápasu čekáš?
Štart má skúsené mužstvo a na divizu kvalitních hráčov. Určite nás nečaká nič jednoduché, ale verím že z Brna privezieme nejaké body.
V létě jsi přišel do Lanžhota z Hodonína. Co tě k přesunu přimělo?
V Lanžhote už som hral minulý rok na jeseň. Potom som postúpil s Hodonínom a splnil som si ciel, ktorý som si dal. Ale chýbala mi partia, fanúšikovia, prostredie a navyše tu hrá môj brat s ktorým som si chcel zahrať v jednom mužstve, takže som sa rozhodol vrátit.
Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem sezóny?
Určite sme mohli mať o 3-4 body viac a bolo by to krajšie, ale hrá sa ešte o veľa bodov, takže máme všetko vo vlastných rukách.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Chelsea.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Začal som ako 7 ročný v Brodskom (dedina v ktorej bývam), priviedol ma k nemu môj otec, ktorý bol zároveň aj môj prvý tréner.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Kraj zálohy.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Páči sa mi, že dávate luďom info aj z nižších súťaží. Je to pekná myšlienka a držím vám palce.