ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Jiří Věneček

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 16. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Vítězem se stal dvougólový střelec z Kořenova, Jiří Věneček! Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Na začátek nám o sobě něco povězte.
Aktuálně je mi 43 let a fotbal hraji bez přestávky od 5 let, Mezi mé největší úspěchy patří to, že jsem kopal od roku 1984 - 1989 za druholigový dorost Agro Turnov a 1989 - 1990 za VCHZ Pardubice. Momentálně nastupuji za Kořenov.
Příznivci fotbalového portálu www.fotbalunas.cz vás zvolili hráčem kola, co tomu říkáte?
Ve svém věku to beru jako velkou poctu a jsem rád, že mi zdraví zatím stále slouží a mohu dělat, to co miluji. Fotbal.
Znáte portál www.fotbalunas.cz, popřípadě jak se vám líbí jeho koncept?
Koncept a vůbec celý nápad tohoto portálu je skvělá věc, která pomáhá přiblížit fotbal i do těch nejzapadlejších koutů ČR a nejnižších soutěží. Věřím, že mužstev, kteří se do projektu zapojí bude čím dál více a portál bude takovým fotbalovým mostech mezi I.ligou a IV. Třídou.
Jak jste spokojený se svým angažmá v Kořenově, popřípadě jak vidíte svojí kariéru dál?
V Kořenově hraji již více než 15 let a neměnil bych, máme skvělou partu, která i po fotbale posedí a snažíme se pořádat i akce pro naše manželky (sportovní dny, různé soutěže při rozlučkách, nebo společné Silvestry), bez kterých bychom hrát asi nemohli. Také jsme asi jediný mančaft III. třídy, který každým rokem na jaře jezdí na soustředění do Rumburku (letos již podeváté), kde utužuje nejen fyzičku, ale i kolektiv. Snažíme se mužstvo doplňovat o mladé fotbalisty, což v dnešní době není snadné, ale daří se nám to a výsledkem je i naše zatím 3.místo. Svoji kariéru určitě zakončím v Kořenově. Jezdím také pravidelně trénovat a hrát za starou gardu ve Vysokém nad Jizerou, kde máme také skvělou partičku zapálených postarších fotbalistů.
Mohl byste nám krátce popsat svou dosavadní fotbalovou kariéru?
Začínal jsem ve Vysokém nad Jizerou pod vedením skvělého trenéra pana Ševčíka, díky kterému jsem se i dostal od svých cca 11 let do žáků Agro Turnov, kde jsem kopal i již výše zmíněnou 2. ligu dorostu. K fotbalu jsem tíhnul už od mala a v podstatě to bylo to hlavní, co mě v dětských letech zajímalo, prostě taška ze školy letěla do kouta a já fičel s kluky na hřiště ve Vysokém. Po ukončení angažmá v Turnově jsem ještě chvíli kopal při studiu v Pardubicích za VCHZ a pak po svatbě za Jablonec nad Jizerou, kam jsme se přestěhovali, dále 2 roky v Plavech a 2 roky v Desné a poté již v Kořenově. Loni jsem také pomohl mému švagrovi Mírovi Pohořalému založit béčko Tanvaldu a odehrál jsem tam také jednu sezónu.
Mohl byste ve stručnosti popsat svoje góly s Tanvaldem?
1. Gól padl po nahrávce našeho záložníka Marka Vrány, který hostuje z Jablonce nad Jizerou, který utekl po levé straně a nahrál mi na penaltu a já střelu pouze umístil k tyči. 2. Gól padl po výkopu našeho gólmana přes celé hřiště a já přehodil vyběhnuvšího gólmana hostů a střela se štěstím zapadla do brány.
Jaký je váš fotbalový vzor a nejoblíbenější fotbalový tým?
Za mlada určitě Tonda Panenka a dnes obdivuji Pavla Horváta a Lionela Messiho. A můj oblíbený tým je Barcelona.
Máte mimo fotbalu i jiné koníčky?
Samozřejmě, tenis, stolní tenis a kolo, prostě miluji sport a jsem velmi soutěživý typ, který přímo nenávidí prohry.
Co je vaším fotbalovým snem?
Jako malý jsem chtěl být slavný fotbalista, no a dnes je můj sen podívat se na zápas El Clásico (Barcelona - Real Madrid). Samozřejmě v mém věku je i sen hrát co nejdéle k čemuž potřebuji hlavně zdraví.
Komu budete fandit ve finále ligy Mistrů?
Určitě Barceloně, ale díky Nedvědovi by mi nevadilo kdyby to byl Juventus.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 Jiskra Mšeno C 14 67:19 33
2 SK Hodkovice nad Mohelkou B 14 46:27 29
3 Kořenov 14 34:38 24
4 Plavy B 14 34:35 23
5 Nová Ves 14 38:37 15
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Michal Kovár 12
2 Ondřej Pokorný 10
3 Jakub Obršlík 9
4 Vitaliy Bukhvak 9
5 Petr Jiroušek 8
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Venca Likeš 28 50% 1
2 Jiří Jetmar 24 54% 1
3 Radim Mudrik 6 37% 1
4 Marian Geno 4 50% 0
Zobrazit celou tabulku