ROZHOVOR S DANEM URBANEM, HRÁČEM KOLA - 5.kolo Pražský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 5. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Dan Urban - SK Čechoslovan Chuchle

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Jakou jste měl dosud fotbalovou kariéru, kde jste začínal a jakými jste prošel kluby?
Začínal jsem asi v 8 letech v Jiskře Otrokovice, kde jsem vydržel do mladšího dorostu a pak se v rámci jednoho města přesunul do Viktorie Otrokovice, kde jsme hráli II. dorosteneckou ligu. Vzhledem k tomu, že jsem šel studovat do Prahy, jsem pak rok nehrál vůbec bohužel a pak alespoň jezdil domů na Moravu hrát 1.B třídu do Míškovic. Po třech letech už jsem pak měl každotýdenního dojíždění i dost, tak jsem to zkusil i v Praze - rok jsem hrál (spíš nehrál:) za béčko Lokády a pak jsem se přesunul do Chuchle, kde jsem teď šestým rokem.
Zkuste porovnat kvalitu kádrů za tu dobu, co jste v Chuchli, případně partu, zkrátka jak je na tom současný tým v porovnání s těmi předchozími, jestli se vám zdá být nejsilnější nebo je srovnatelný s nějakou jinou sezonou?
Tak za těch 6 roků je to jak na houpačce, vlastně jen první sezonu se nikam nepostupovalo nebo nesestupovalo. Navíc z těch kluků, kteří tu byli, když jsem přišel, v kádru zůstal vlastně jen Lukáš Záhrobský a Dan Dobrovodský. Tehdy hrál třeba ještě Tomáš Váchal, což je super fotbalista, měli jsme tu i mladší kluky, kteří se pak prosadili i výš, ale myslím, že letošní rok je ten kádr nejsilnější. Už minulou sezonu to bylo dobré a na letošek se povedlo ještě posílit.
Jaké máte tedy ambice, přemýšlíte o postupu? Které soupeře považujete za největší konkurenty?
Tak po celkem hrozivé letní přípravě, kdy jsme se moc nescházeli, jsme si říkali, že bude stačit klidný střed tabulky, ale zase s takovými hráči jako je Kuba Slezáček, agilní Martin Fulka a dalšími, by byla ostuda nehrát na špici. A největší soupeři - silná bude Aritma B, o tom jsme se už přesvědčili, a pak další B mužstva -Zbraslav, Zličín. Dobrou formu mají i Bohnice a kvalitní mužstvo má i Troja. No a zajímavá je i Lokáda, která se bude jen těžko porážet, pokud ji přijdou posílit hráči z třetiligového áčka.
Jak hodnotíte současný areál a nové hřiště? A jaké to bylo hrát v azylu buď na Motorletu nebo Břevnově?
Nové hřiště je super, krásná tráva, je to rovné a hlavně je to opravdu letiště, což si myslím, že nám sedí. Honza Šafár, který se o hřiště a vůbec o celý klub stará, na hřišti odvedl kus práce. A navíc je perfektní mít po těch dvou letech v exilu zase vlastní šatnu a vůbec zázemí včetně hospody, to vlastně na Břevnově i na Moťasu chybělo nejvíce.
Jak hodnotíte vašeho současného trenéra? Jaké máte tréninky, kolikrát týdně a jak se na ně scházíte?
Tak špatná docházka byla obecně hlavní důvod, proč se dvakrát po sobě spadlo, ale musím říct, že se to v poslední době hodně zlepšuje, což je samozřejmě i zásluhou trenéra Marka Bukovského, který je má dobře nachystané, děláme hodně věcí s balonem, tak to pak samozřejmě člověka víc baví. Tréninky máme dvakrát týdně a poslední měsíc je ta docházka už na úrovni velkého fotbalu, ne hanspaulky:)
Jak můžete porovnat staré vedení za pana Bernkrauta a nyní za pana Šafáře? Díval jsem se, že klub přivedl dost hráčů na přestup, a tak nyní má solidní počet kmenových hráčů? Změnilo se ještě něco?
Tak řekl jste asi ten hlavní rozdíl, v kádru je teď mnohem více kmenových hráčů, a i díky tomu tu de facto zůstali všichni, kteří vykopali postup minulou sezonu. Ty předchozí sezony jsme byli v kádru kmenoví asi tři a zbytek se kolem točil, takže co půlrok se třeba úplně vyměnila sestava. A zároveň zůstal stejný i trenér, ti se tu taky před Markem střídali jak na běžícím páse.
A jak to bylo tedy s trenérem před letošní sezonou, četl jsem a i zaznamenal, že nastoupil u mužů v Motorletu?
Tak pokud vím, Marek dostal nabídku dělat asistenta u áčka Motorletu, což je asi nabídka, která se neodmítá, ale zároveň si vymínil, že bude moci zůstat i u nás v Chuchli. Takže teď sedí na dvou židlích, ale zase může mít o víkendu dvojnásobnou radost, když mu vyhrají oba mančafty:)
Zajímalo by mě, jestli můžete porovnat nějak kvalitu soutěží II.třída, 1.B třída a 1.A třída, protože jste si vyzkoušel všechny tři soutěže, plus jestli se změnila nějak 1.B třída od vaší první sezony v Chuchli do této doby?
Myslím, že čím vyšší soutěž, tím vyrovnanější - v II. třídě byly tři, čtyři kvalitní družstva a pak byla mezera, v I.B už je vyrovnaných 6-7 mužstev, v I.A už skoro celá tabulka. Navíc je dost poznat, že vršek I.B a celá I.A už fakt trénují 2x až 3x týdně, ne jak v II.třídě, kde se většina družstev schází jen na zápas. A srovnání s minulostí - přijde mi, že jak ubývá fotbalistů, tak se trochu zvedl věkový průměr.
Co říkáte na náš webový portál fotbalunas.cz a sledujete ho v týmu?
Fotbalunas.cz je perfektní nápad. Člověka to mnohem více baví, když si může přečíst o všech zápasech kola, připadá si pak, že hraje opravdu medializovanou soutěž:) A web už sledujeme všichni, protože se v sazebníku pokut objevily položky za nominaci do sestavy kola a rozhovor....Takže i týmová kasa děkuje!:)

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 Mezinárodní Svaz Mládeže 16 99:11 45
2 FC Tempo Praha B 16 81:31 36
3 TJ Spoje Praha B 16 64:27 35
4 Prague Raptors Football Club 16 52:22 31
5 TJ Sokol Lipence 16 62:28 28
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Danylo Shelest 21
2 Pavel Hašek 19
3 Ivan Hašek 18
4 Vadym Chechelnytskyi 16
5 Nikita Khrolenok 13
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Venca Likeš 20 62% 0
2 Radek Hruška 5 31% 0
Zobrazit celou tabulku