Táhlo mě to za kamarády, říká o angažmá ve Speřicích Martin Řezáč

Speřice napodobily svoji výhru v Mol Cupu a užívají si parádní vstup do nového ročníku. Dozvíte se i to, na co Řezáče zlákaly Speřice.

0
Martine, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji moc… to se ještě uvidí, podle toho co tam vymyslí Jirka Holenda st. (trenér), jinak asi nějaký to pivo klukům koupím (smích).
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil v tom, že jsi vyhrál?
V podstatě ze začátku jsem ani nevěděl, že v nějaké sestavě kola figuruji. Dnes až po 12. hodině jsem se dozvěděl, že jsem hlasování vyhrál. Určitě rodina a přítelkyně a myslím, že nějaký ten hlas jsem dostal od kluků z kabiny..
O víkendu jste si poradili se Bystřicí. Jak bys zápas popsal?
Určitě to nebyl úplně lehký zápas, byl to náš premiérový zápas v Divizi D a také milník pro Speřice. Do zápasu jsme šli s plnou chutí a nasazením vyhrát. Samozřejmě třešnička na dortu bylo vítězství před domácími fanoušky. Zápas byl ve vysokém tempu určitě tedy první poločas. My využili okýnek v hostující obraně a také jsme Bystřici nepouštěli do větších šancí..
Vstřelil jsi vítěznou branku. Můžeš nám ji popsat?
Po delší době to tam zase padlo…byla útočná akce po naší levé straně, kterou jsem rozehrával, pokračoval jsem v pohybu do vápna, dal jsem si takový delší bazén jak se říká (celé hřiště), kde mě skvěle našel přihrávkou Pačes (Martin Pohan ml.) a já asi z druhého doteku zakončoval na vzdálenější tyč přízemní střelou.
Který moment zápas rozhodl?
Myslím, že branka Soukyho (Patrik Soukup) na 3:1 do poločasu a ihned po poločase Pačes zvyšoval na 4:1, a to už bylo určitě rozhodnuto. Jinak jsme měli celý zápas pod kontrolou a k ničemu velkému jsme Bystřici nepustili.
V pátek hrajete na hřišti Startu. Co od zápasu čekáš?
Tak Start v létě značně posílil a má ambice na postup do MSFL. Nebude to lehký zápas. My se soustředíme na sebe a pokusíme se na hřišti odevzdat co možná nejlepší výkon a případně si odvézt nějaký bod…
Po postupu v Mol Cupu jste zvládli i první kolo. Jaká ve Speřicích panuje nálada?
Panuje klidná a pozitivní nálada, je ale teprve začátek sezony. Ve Speřicích máme skvělou partu a tak nálada je dobrá.
Jak jsi se vůbec před loňskou sezónou dostal do týmu Speřic?
Ještě když jsem hrával v Juniorských týmech Jihlavy měl jsem spousta kamarádů ve Speřicích (Pavel Svoboda, Jirka Holenda ml., Martin Pohan ml. a mohl bych jmenovat dále..) a samozřejmě mě to táhlo za nimi… Pak když jsem skončil v Jihlavě a hrál rok v Humpolci, volba byla jasná. Ve Speřicích jsem se opravdu našel a cítím se skvěle a fotbal mě s kamarády baví a naplňuje. Navíc máme skvělé fanoušky a zázemí - vesnička fotbalem prostě žije…
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Sk Slavia Praha
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Fotbal jsem začal asi v 5 letech, přivedl mě k němu samozřejmě táta.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Levý bek, nevadí mi ani levý záložník.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Pro nižší soutěže je to skvělý informační portál, kde najdu výsledky, tabulky soutěží. Určitě velké plus.