ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 3.kolo Jihočeský | Jindřichův Hradec | III. třída sk. B, 2015-2016

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Vítězem se stal Martin Stejskal z Jarošova nad Nežárkou. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a zajímavý rozhovor s tímto hráčem najdete zde.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Kdo tě přivedl k fotbalu a kde jsi s ním začínal?
K fotbalu mě přivedla moje mamka, to mi bylo necelých 6 let. Fotbal jsem začal hrát v Sezimově Ústí, konkrétně za FK MAS Spartak Sezimovo Ústí, dnes známé jako Táborsko, ale to už je úplně jiný tým než dříve.
Mimo jiné jsi okusil fotbal i na vyšší úrovni, konkrétně v Táborsku. Jak na to vzpomínáš s jaké věkové kategorie jsi zde prošel?
Na Fotbal v Sezimově Ústí vzpomínám jen v dobrém. Byly to pro mě jen skvělé fotbalové časy. Tímto klubem jsem prošel od přípravky až po muže. Nemůžu ale říct, že bych okusil úplně nejvyšší úrovně ve fotbale. Klasické dnešní Táborsko jsem již fotbalově nezažil. Nejvyšší úroveň jsem hrál divizi, jak v dorostu, tak v chlapech.
Na jaké trenéry vzpomínáš nejraději?
Vzpomínám hlavně na 2 trenéry. Hned od mala jsem měl výborného trenéra. Díky němu jsem u fotbalu zůstal do dneška. Naučil mě základní věci, bez kterých fotbal hrát nemůžete. Tím trenérem je pan Karel Doutnáč. Druhý trenér mě trénoval v dorostu a opět mi zanechal spoustu zkušeností, které do dneška využívám. Je to Jaroslav Fořt. Dneska o něm slyším hlavně u Dražického fotbalu na Táborsku.
Proč nyní působíš v mužstvu Jarošova?, máš zkušenosti z vyšších soutěží a určitě máš na to máš, aby si hrál výše.
Do Jarošova jsem se náhodou přistěhoval a jelikož je zde i fotbalový klub, tak jsem do něj zavítal. Rád si zajdu zatrénovat, o víkendu si zahrát fotbal. A to mi Jarošov nabízí.
Kdo je tvůj největší kamarád z týmu?
Nad touto otázkou jsem snad nikdy nepřemýšlel. Jarošov je podle mě jeden tým, táhnem za jeden provaz, takže bych to viděl, že největší kamarád je pro mě celý tým.
Máš nějaký rituál před zápasem?
Žádný zvláštní rituál nemám. Snažím se dodržet životosprávu a pořádně na zápas rozcvičit. Jelikož také v Jarošově patřím do realizačního týmu, tak připravuji sestavu a taktiku na zápas se svými kolegy.
Kdo je největší srandista v týmu, a kdo naopak největší vztekloun?
Srandista a vztekloun v kabině? Co jsem zažil v Jarošově, tak největší srandista je bývalý golman Bláža. Když se objeví v kabině, nikdy nezklame. Vztekloun jsem jasně já nebo Pepa Waník. My ten fotbal prostě prožíváme celým srdcem. Když musí negativní emoce ven, tak prostě jdou.
Až ve třetím kole jste dokázali poprvé bodovat, co stálo za nevydařeným vstupem do soutěže?
Hlavním problém, který máme, je proměňování šancí a větší důraz ve vápně. Jak v obraně, tak v útoku. Jinak si myslím, že jsme horším týmem nebyly. Fotbal se hraje na góly a pokud je nedáte, tak nevyhrajete.
K výhře nad Slavonicemi jsi přispěl velice dobrým vykonem a navíc jsi pečetil skóre zápasu na 4:2. Popiš nám prosim svoji branku.
Můj gól proti Slavonicím byl jasně pojistkový. V 86 minutě jsem dostal balón po lajně, utekl jsem obránci a umístil střelu k levé tyčce. Naštěstí to tam padlo. Podle mě rozhodlo, že jsem ještě našel nějaké síly, abych mohl utéct obránci.
Jaké jsou cíle tvého týmu pro letošní sezónu?
Hlavní cíl pro tuto sezónu je mít stabilní kádr, aby se nestalo, abychom na zápas jeli v deseti. Což si myslím, že zatím splňujeme a jsem za to moc rád. Co se týká postavení v tabulce, tak bychom chtěli být do 5 místa. Uvidíme na konci soutěže.
Jarošov v minulosti patřil k lepším týmům okresního přeboru, věříte v brzký návrat do této soutěže?
Zatím takto daleko nekoukáme. Ale pokud nám vydrží stejné nadšení a chuť do hry, tak věřím, že to není nereálná myšlenka.
Nyní vás čeká utkání na hřišti Strmilova. S jakými ambicemi tam pojedete?
Naše jediná ambice je ve Strmilově vyhrát. Uvidíme kolik lidí z áčka přijde posílit B tým. Ale věřím, že je v našich silách toto důležité utkání zvládnout a minimálně neprohrát.
Znáš projekt fotbalunas.cz? Co na to říkáš?
Projekt Fotbalunas.cz jsem poznal relativně nedávno a za mě je to další dobrá, která přiblíží fotbal více fanouškům a dalším lidem, kteří se kolem něho motají. Takových projektů čím dál víc. Doufám, že si stránky najde na internetu co nejvíce lidí.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 Sokol Jarošov nad Nežárkou 3 26:4 9
2 FC Peč B 3 10:3 9
3 FK Sokol Třebětice B 4 14:8 7
4 TJ Sokol Dešná 4 14:16 6
5 SK Vysočina Cizkrajov 3 6:15 1
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Tomáš Grünn 11
2 Patrik Bednář 8
3 Petr Píša 4
4 Filip Říha 4
5 Jan Volráb 3
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Jiří Samec 8 88% 2
2 Venca Likeš 8 88% 2
3 Vít Hledík 8 88% 2
4 Vladimir Stanik 7 77% 2
5 Lukáš Rešl 7 77% 1
Zobrazit celou tabulku