0
Jirko, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Budeš muset vložit něco do kasy?
Děkuji. Máme velice přísné pokladníky, takže počítám s tím, že to něco bude stát.
O víkendu jste porazili Přibyslavice. Jak bys zápas popsal?
V zápase jsme se rychle dostali do vedení. Po vstřeleném gólu začali otěže zápasu pomalU přebírat hosté. Do poločasu si vytvořili i několik šancí, které naštěstí pro nás neproměnili. V poločase jsme změnili rozestavení a vystřídali jsme. Na hřiště se po zranění vrátil Jirka Ondrák, který po minutě pobytu na hřišti zvýšil na 2:0. Vedení jsme dokázali navýšit dvěma slepenými brankami až na 4:0. Zápas jsme měli plně pod kontrolou a mohli jsme přidat i další branky. Namísto toho jsme v posledních 10 minutách udělali ze zápasu drama a nechali jsme soupeře třikrát skórovat.
Hosté v závěru mohutně dotahovali. Co se přihodilo, že se dokázali vrátit do zápasu?
Dle mého názoru v tom hrála roli nekoncentrovanost. Za stavu 4:0 už to soustředění nebylo takové, jaké mělo být. Hosté toho využili, ukázali svoji kvalitu a zápas dokázali zdramatizovat. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce, ale byly to nervy.
V dalším kole jedete do Luk. Co od zápasu čekáš?
Nečeká nás nic jednoduchého. Luka mají kvalitní tým, to nic nemění na tom, že chceme vyhrát a rozloučit se sezónou třemi body.
Máte jistotu postupu. Proběhly už nějaké oslavy?
Malá oslava proběhla už po zápase, ale vzhledem k tomu, že se hrálo v neděli a většina vstávala do práce, tak to nebylo nic velkého. Teda alespoň u většiny z nás. Hlavní oslavy proběhnou až v sobotu po posledním zápase.
Čekal jsi před sezónou, že by se vám mohlo něco takového povést?
Upřímně můžu říct, že nečekal, jelikož před sezónou se dával tým horko těžko dohromady. Dokonce to chvíli vypadalo, že by se Benfika měla zrušit. To se naštěstí nestalo a i přes rozpačitý začátek sezóny je z toho druhé místo a postup. Dle mého názoru zcela zaslouženě. Tímto bych chtěl klukům poděkovat za jejich přístup v celé sezóně a jsem rád, že jsme to takto zvládli.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Liverpool FC
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal u nás v Borech asi ve 14 letech. Dovedl mě k němu, nebo spíš mě k němu dotáhl můj mladší bratr. Kluků tenkrát bylo málo na nějaký turnaj a brali všechno co má ruce a nohy, tak vzali i mě. Na tom turnaji se mi celkem dařilo, dal jsem pár branek a u fotbalu jsem zůstal až do teď.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
V útoku. Po letech jsem se vrátil zpět na post, kde jsem začínal a užívám si to.
Čím je pro tebe vlastně fotbal?
Je to jistá forma odreagování. Člověk alespoň na chvíli nemusí řešit starosti běžného života a může vypnout.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Je to super věc a díky za to.
VÝBĚR JIŘÍHO POKORNÉHO:
Největší kliďas týmu:
Honza Jakeš
Největší srdcař týmu:
Náš prezident, trenér, hráč a v případě nouze i brankář v jedné osobě Jirka Jelínek