Musíme se vyvarovat chyb, říká před šlágrem kola bítešský Švanda

Martin Švanda z Velké Bíteše hodnotí minulé kolo a těší se na boj o druhé místo s Přibyslavicemi.

0
Martine, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Budeš muset vložit něco do kasy?
Děkuji. Myslím si, že jednu fialovou a nějaké občerstvení mě neminou, ale ještě se poptám našich pokladníků.
O víkendu jste remizovali v Polné. Jak bys zápas popsal?
Řekl bych, že se to dost podobalo našemu áčku minulý týden – byli jsme lepší, brzo jsme dali gól. Hru jsme kontrolovali a vypracovali si řadu příležitostí utkání rozhodnout ještě do poločasové přestávky. Soupeř hrozil z dlouhých nákopů, bohužel se jeden nepodařilo uhlídat. Po gólu na 1:1 se dostala Polná na koně – hra se otevřela, bylo k vidění víc šancí na obou stranách. Remíza je tak asi spravedlivá.
Brzo jsi otevřel skóre. Jak branka padla?
Jedna klička, druhá klička - nápřah z 30 m a pravá šibenice (smích) nebo tak nějak..
V dalším kole hostíte Přibyslavice. Co od zápasu čekáš?
Doma jsme silní – neprohráváme. Jak by řekl náš trenér – vlítneme na ně tak, aby po 10 minutách jim bylo jasný, že sem jeli úplně zbytečně!! Je to poslední domácí zápas, hřiště vypadá suprově – takže si to určitě budeme chtít užít, vyhrát a brát 3 body.
Svému soupeři jste se přece jen vzdálili o bod. Sledovali jste nedělní souboj mezi Přibyslavice a Nedvědicí nějak speciálně?
S Nedvědicí jsme měli tu čest poměrně nedávno – když bych hodnotil jen fotbal tak to byl asi náš nejsilnější soupeř v tomto kalendářním roce. Věřili jsme, že tam uspějí + náš spoluhráč Raby má z Nedvědice slečnu, tak říkal, že se přimluví.. a ono to klaplo. Takže super – kromě vysokého skóre tam padlo 5 červených karet.
S Přibyslavicemi půjde o přímý souboj o postup. Na co si musíte dát největší pozor?
Musíme pořád hrát to svoje a proměňovat hlavně šance. Pořád se to hraje na góly.. Taky se samozřejmě musíme vyvarovat chyb – soupeř je kvalitní – je na třetím místě a za každou chybu by nás dokázal potrestat.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
Tak určitě Benfika + naše áčko taky není úplně špatný (smích)
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Začal jsem v 5-6 letech v Bíteši – bydleli jsme asi 200 m od fotbalového stadionu. Přivedl mě k tomu taťka, který fotbal hrával a pak dlouho trénoval.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Nyní hraju už jen levého obránce.
Čím je pro tebe vlastně fotbal?
Fotbal je pro mě především zábava.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Líbí se mi. Obzvlášť tady ta anketa o hráče kola - ta nám už zajistila občerstvení na skoro celou závěrečnou.