Rozjeté Rapotice bude těžké předstihnout, myslí si Novák z Dukovan

Jan Novák z Dukovan mluví o víkendovém zápase proti svému bývalému klubu. Dozvíte se i to, co čeká od zápasu v Počítkách a jaké jsou ambice jeho celku.

0
Honzo, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji, příspěvek do kasy mě jistě nemine.
Zdá se, že jste se rozhodl, že hlasování bude vyhrávat jen hráč Dukovan...
Já osobně se tak určitě nerozhodl, ale kluci z kabiny a především pokladník Z. Holoubek a A. Dúcký chtějí ten příspěvk do kasy, także se v hlasování snažili, za což jim teda děkuju.
O víkendu jste porazili Jemnicko. Jak bys zápas popsal?
Výsledek 3:0 vypadá sice jednoznačně, ale rozhodně to nebyl jednoduchý zapas. Hosté mají mezi sebou individuality, které umí zahrozit. Musím přiznat, že nám za stavu 2:0 pomohl rozhodčí, který neodpískal pokutový kop po ruce ve vápně. Zapas definitivně rozhodla červená karta z kraje druhého poločasu pro hráče hostí.
Pro tebe to byl střet s týmem, kde jsi pár sezón působil. Bylo to pro tebe něčím zvláštní?
Určitě to pro mě bylo zvláštní, s některýma klukama jsem s přestávkama hrál už od dorostu a nyní jsme stáli proti sobě,
Jak jsi se právě z Jemnicka dostal do Dukovan?
Bydlím v Dalešicích, což je asi 10 km od Dukovan, także když mě oslovil M. Křišťál rozhodl jsem se přijmout jeho nabídku.
V dalším kole jedete do Počítek. Co od zápasu čekáš?
Doufám, že se na zápas kvalitně připravíme a podaří se nám vyhrát, ale uvidíme co nám soupeř dovolí.
Hrál jsi někdy na hřišti v Počítkách? Co o něm víš?
Na hřišti jsem již jednou hrál. Co si vzpomínám, tak nepatří k největším a terén fotbalu moc nepřispíval, ale je to delší doba. Třeba se to změnilo.
Je cílem Dukovan postup do krajského přeboru? Zázemím do něj zcela jistě patříte…
Tento cíl jsme si před sezonou určitě nedali a myslím si, že rozjeté Rapotice bude těžké předstihnout.