S tímhle kádrem bych si troufl i na krajský přebor, říká Milan Laš z Rapotic

Rapotický kapitán mluví o kanonádě se Želetavou. Poodhaluje i to, v jaké chvíli začalo rapotické obrození. Troufly by si Rapotice na nejvyšší krajskou soutěž?

0
Milane, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Díky. Určitě čeká, máme nový sazebník, ten je neúprosný a pamatuje na všechno (smích).
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil v tom, že jsi vyhrál?
Popravdě jsem to tentokrát moc nesledoval, ale určitě mě nejvíc podpořila moje přítelkyně, rodina, spoluhráči, za což jim všem moc děkuju.
O víkendu jste rozebrali Želetavu. Jak bys zápas popsal?
Podle výsledku to tak nevypadá, ale zápas to byl těžký, Želetava má kvalitní kádr a dle mě je otázkou času, kdy bude v tabulce výš. Současné jejich postavení neodpovídá předváděné hře. Začali jsme vlažně a najednou jsme 2:0 prohrávali, nic se nám nedařilo, zahazovali jsme jednu šanci za druhou, ale nakonec se nám podařilo do poločasu srovnat, což bylo v tomto utkání klíčové. Druhá půlka už byla o něčem jiném, začalo nám to tam padat a po pasáži, kdy jsme dali během dvou minut tři góly bylo po zápase, pak už jsme jen navyšovali skóre a bylo otázkou, kde se zastaví.
Dokonce jste o dvě branky prohrávali. Tvůj gól však odstartoval střelnici. Jak padnul?
Z trestného kopu. Na trestňák jsem si věřil, věděl jsem, že pokud máme bodovat, tak musím dát gól, což se mně podařilo a trefil jsem to krásně, nechytatelně přes zeď.
Po přestávce jste soupeře přejeli. Co se stalo?
K druhému poločasu jsme přistoupili úplně jinak, chyběla nám bojovnost a všechno co k tomu patří. O poločase jsme si k tomu řekli svoje a na hřišti to pak bylo vidět.
V dalším kole jedete do Šebkovic. Co od zápasu čekáš?
Respektujeme každého soupeře, čekám těžký zápas, ale našemu týmu věřím na 100% a vím, že pokud odvede každý maximum, tak odvezeme tři body.
Vyhříváte se na čele tabulky. Čekal jsi to před sezónou?
Neřeknu, že čekal, ale moc jsem si to přál.
Co se v Rapoticich změnilo. V minulých sezónách jste se horko těžko drželi ve středu tabulky…
Tak jednoznačně nám pomohlo to, že jsme zkvalitnili a tím pádem rozšířili kádr. Přišel Vasyl s Dimem, tam to začalo, taky se daří naším klíčovým hráčům a v neposlední řadě (snad to nezakřiknu) se nám až výjimky vyhýbají vážná zranění.
Je na to asi brzy, ale měly by Rapotice v případě vítězství v soutěži zájem o krajský přebor?
Na tohle je opravdu hodně brzy, ale teoreticky, pokud by jsme měli tým jako teď, tak jednoznačně ano.