Vyrovnávací gól visel ve vzduchu, smutní humpolecký Pikl

Jiří Pikl z Humpolce hodnotí divoký zápas na Startu Brno a popisuje svoji parádní branku z velké dálky. Mluví i o angažmá v Pelhřimově a trenérovi Kubíkovi.

0
Jirko, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji, ano bohužel čeká. Už mi psal Radim Dalík, že zas budu platit dokopnou (smích).
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil?
Hlasování jsem sledoval a pár hlasů jsem si také poslal, ale učitě mě hlavně podpořili spoluhráči a hlavně manželka, které bych chtěl tímto poděkovat (smích).
O víkendu jste prohráli v bláznivém utkání na Startu Brno. Jak bys zápas popsal?
Jako zápas dvou poločasů. První poločas byl takový opatrný, plný nepřesností, takřka bez šancí. Ale druhý naopak. Hlavně Brno si vytvořilo hned po přestávce po našich chybách spoustu šancí, které dokázali potrestat a rychle odskočili na 5:1. My jsme pak neměli co ztratit, vrhli jsme všechny síly do útoku a začalo nám to tam padat. Bohužel již bylo pozdě a zkorigovali jsme pouze na 5:4.
Vstřelil jsi dvě branky. Můžeš nám je popsat?
První gól byl hezký, téměř z poloviny hřiště. Při druhém gólu jsem centroval ze strany do vápna střílený míč nad hlavami a snažil jsem se, aby to padalo na zadní tyč. Naštěstí pro mě to nikdo netečoval a zapadlo to tam.
Branka téměř z poloviny hřiště. Co tě to napadlo?
Celý zápas jsem sledoval Martina Matyáška, že je hodně vylezlý před vápnem, a tak jsem si řekl, že jestli se ke mě nějak odrazí míč, tak se zkusím otočit a přelobuji ho. Naštěstí se to podařilo přesně jak jsem chtěl.
Do zápasu jsi přišel jako střídající hráč. Co se stalo za jasného vedení domácích, které jste málem dotáhli?
Asi si mysleli, že už se nemůže nic stát, že mají jasnou výhru. My jsme na rozdíl od nich neměli co ztratit.
Jak moc chybělo k tomu, abyste vyrovnali?
Možná tak dalších deset minut (smích). Byli jsme najednou všude. Lítali jsme po celém hřišti. Myslím si, že Brňáci byli rádi, že je konec. Vyrovnávací gól visel ve vzduchu. Bohužel.
Jak vzpomínáš na svou půlroční anabázi v sousedním Pelhřimově?
V tu dobu hrál Humpolec Krajský přebor a Pelhřimov divizi. Chtěl jsem si zahrát vyšší soutěž. Bohužel se nám ale nedařilo tak, jak jsme si přáli. Navíc se nám v únoru narodila dcerka, tak jsem se po půl roce vrátil do Humpolce, abych byl více s rodinou.
Jaký je trenér Ján Kubík?
Trenér je to přísný a nic nám neodpustí. Je na nás náročný, ale to je dobře. Jinak bychom se nikam neposunuli. V Humpolci bylo před ním spoustu trenérů i spoustu skvělých hráčů, ale postoupit do divize se nám podařilo právě s trenérem Kubíkem. A to hrajeme víceméně s místníma klukama. Bez žádných velkých posil a nákupů.
Jaký je tvůj oblíbený tým?
U nás fandím Slavii a v zahraničí se mi líbí Chelsea.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Začal jsem v Humpolci cca v 6-7 letech. A k fotbalu mě vždy vedli rodiče a musím říct, že i manželka je velmi tolerantní, fotbal má ráda od dětství a podporuje mě (smích).