Na rychlost a důraz jsem si zvykl, říká humpolecký mladík Ondřej Svoboda

Ondřej Svoboda z Humpolce podrobně hodnotí duel ve Žďáře a čeká těžký zápas s Velkou Bíteší. Mluví i o rozdílech mezi mládežnickým a dospělým fotbalem. Vzpomíná také na svůj první divizní start.

0
Ondřeji, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji. Bohužel čeká, pokladník už se nemůže dočkat (smích).
Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil?
Občas jsem se koukl. V hlasování mě asi nejvíc podporovali kamarádi a rodina.
O víkendu jste vyhráli ve Žďáře. Jak bys zápas popsal?
Tak byl to těžký zápas, ze začátku jsme hráli dobře, dali jsme rychlý gól, ale ke konci prvního poločasu se stav bohužel srovnal na 1:1. Do druhého poločasu jsme nevstoupili nejlíp, protože proti nám byla písknutá zbytečná penelta, která byla následně proměněna. Pak jsme kopali penaltu i my, se kterou si Jenda Pešek poradil a to nás i trochu nakoplo (smích). Pár minut po penaltě jsme dali rychlý gól. Bohužel to nevydrželo moc dlouho a po naší chybě jsme si dali vlastňáka. Ke konci zápasu jsme měli pár nebezpečných centrů u brány soupeře, a naštěstí v poslední minutě Ondra Tomovič dal přesný míč na malé vápno, kde byl zrovna Dan Šerý, který nám zajistil výhru.
Věřil jsi, že zápas v závěru překlopíte na svoji stranu?
Věřil jsem v to, měli jsme dost šancí.
Ve Žďáře jste vyhráli i v létě v Mol Cupu. Měli jste tento zápas v paměti a byl pro vás vodítkem, jak na soupeře?
Tak měli jsme ho určitě v paměti, ale jak říkal sám trenér, bude to úplně jiný zápas, a musíme zapomenout na to, co se stalo v Mol Cupu a bojovat od 1.minuty.
O víkendu hostíte Velkou Bíteš. Co od zápasu čekáš?
Bude to určitě velice těžký zápas. Soupeř bude kvalitní a my musíme co nejlépe vstoupit do začátku zápasu a vyvarovat se chyb.
Proti Velké Bíteši jsi si shodou okolností připsal na své konto první divizní minuty. Jak na jarní utkání vzpomínáš?
Byl jsem určitě nervózní, přece jen to byl můj první start v chlapské divizi. Vzpomínám na to v dobrém.
Během jara jsi se nakonec dostal do základní sestavy a zůstal jsi v ní i v podzimní části sezóny. Čím jsi ve svém madém věku přesvědčil kouče Kubíka?
Asi to bylo ze začátku kvůli tomu, že bylo dost spoluhráčů zraněných, ale abych řekl pravdu, tak na to nedokážu přesně odpovědět.
Co říkáš na kvalitu divize? Jak velký je skok z mládežnických soutěží?
Jsem přesvědčen, že divize je velice kvalitní soutěž. Tak skok to pro mě byl velký, chlapská divize je oproti dorostenecké rychlejší a důraznější.