Dokázali jsme něco, co nikdo před námi za 70 let fotbalu v Bělé, říká hráč posledního kola Martin Šinál

Hráčem posledního kola soutěže jste zvolili Martina Šinála z Bělé nad Radbuzou, která slaví historický postup do 1.A třídy. Šinál se v našem rozhovoru ohlédl za zápasem v Chodové Plané, v němž Bělá udělala rozhodující krok, zavzpomínal na klíčové chvíle sezóny a také se svěřil, jaké to bylo zaskakovat na pro něj ne úplně oblíbené pozici stopera.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Gratuluji k vítězství v anketě o hráče kola. Co říkáte na to, že jste byl zvolen právě Vy?
Děkuji za gratulaci. U nás v kabině je tato anketa velice oblíbena. Moji spoluhráči udělali maximum, abych ji vyhrál, protože už nemáme v kase žádné peníze, za což jim samozřejmě děkuji.
V zápase v Chodové Plané jste si zajistili vítězství v soutěži a postup do 1.A třídy. Jak náročné byly a ještě budou oslavy?
Oslavy byly a budou náročné. Jedná se o historický postup do této soutěže a jsem si jist, že k tomu také tak přistoupíme.
Zmíněné utkání jste zvítězili hladce 5:0 a rozhodnuto bylo v podstatě už po prvním poločase. Čekali jste tak hladký průběh utkání?
Takový průběh nečekal nikdo z nás. Chodovka je doma velmi silná. Ale my jsme k zápasu přistoupili perfektně a oslabeného soupeře jasně přehráli.
Když se podíváme na celou sezónu, tak kde se podle Vás o vašem úspěchu rozhodovalo? Co bylo klíčové?
Když se podíváme zpětně na celou sezónu, tak je jasné, že naše celkové první místo nám zajistily dvě vítězství nad Dlouhým Újezdem. Klíčové pro nás bylo, že jsme se dokázali včas probudit po sérii těžkých porážek a zbývající utkání vyhrát.
Když to vezmeme z druhé stránky, tak ani Bělá se nevyhnula několika slabším momentům. Tak kdy Vám bylo v sezóně nejhůře?
Slabých momentů bylo několik, ale nejhůře nám bylo doma po výprasku od Chodského Újezda, protože kdyby Mrákov vyhrál, přišli bychom o první místo v tabulce.
Jak vysoko na Vašem žebříčku úspěchů řadíte postup do 1.A třídy?
Já osobně stavím tenhle úspěch jako tu nejvyšší metu. Dokázali jsme něco, co nikdo před námi za 70 let fotbalu v Bělé.
Jak se na vyšší soutěž těšíte? Myslíte, že je Bělá na krok o stupínek výše dobře připravena?
Na novou soutěž se těšíme, celou sezónu byl náš cíl tam postoupit. To, jak jsme připraveni, ukáže až sezóna, ale máme dobrý tým a pokud ho udržíme pohromadě, tak si myslím, že tam nebudeme dělat ostudu.
Závěr sezóny jste odehrál na stoperu, což není Váš obvyklý post. Jak těžké bylo nastupovat na nezvyklé pozici?
Ono to tak úplně těžké není, pár zápasů jsem tam už odehrál. Ale na stoperu mě to nebaví a nechci tam hrát. Po každém zápase říkám, že jestli mě tam zase dají, tak končím. V sezóně jsem končil asi devětkrát, ale oni mě pak vždycky dají do sestavy kola, nebo kapitánskou pásku a já zase přijdu...
V kolika letech jste začínal s fotbalem a jakými kluby jste prošel?
Začínal jsem v pěti letech v Bělé, i proto řadím náš úspěch tak vysoko. Ten postup je z mého pohledu hlavně pro pány Žižku a Šteffela, kteří byli u toho, když jsme poprvé přišli na hřiště a myslím, že jsou na nás dnes pyšní. Dále jsem byl v Domažlicích, Kolovči, Horšovském Týně a hlavně v Hostouni, kam se také za chvíli zase vrátím.
Máte ve fotbale oblíbené hráče a kluby?
Mým oblíbeným týmem je nejlepší tým na světě, FC Liverpool. Dále pak i v těžkých časech, Sparta Praha. Mými oblíbenými hráči jsou Mohamed Salah a Dominik Frank.
Jakou hudbu posloucháte?
V hudbě je mi to v podstatě jedno, když to není hymna Slavie, mohu poslouchat cokoliv.
Jaké máte mimo fotbal koníčky?
Asi největším koníčkem je soupeření s mými spoluhráči na konzoli PS4. Oni to moc neumí a mě baví vyhrávat, což jde skvěle dohromady. Jinak fotbal mi zabírá spoustu času, teď navíc začínám trénovat přípravku v Hostouni, takže toho času bude ještě méně.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 TJ Sparta Dlouhý Újezd z.s. 5 22:3 15
2 TJ Sokol Mrákov 5 20:5 15
3 FK Tachov 5 26:3 12
4 TJ Sokol Postřekov 5 11:7 10
5 FC Dynamo Horšovský Týn, o. s. 5 18:11 9
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Lukáš Hudec 9
2 Jaroslav Stýskal 7
3 Rudolf Ovčačík 6
4 Filip Socha 6
5 Vladimír Čech 6
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Petr Pikl 25 71% 0
2 petr loukota 23 65% 0
3 Jiří Klik 19 54% 0
4 Tomáš Majerčík 16 64% 0
5 Filip Socha 15 57% 0
Zobrazit celou tabulku