ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 24.kolo Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2014-2015

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 24. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím se stal dvaadvacetiletý útočník TJ Město Zbiroh Patrik Smitka. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a zjistila, že tento kanonýr Zbiroha má jedno speciální přání, zahrát si se zraněným spoluhráčem.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
V kolika letech a kde jste začínal s fotbalem?
"Pocházím z obce Březina, kde má fotbal dlouholetou tradici, ale rodiče mě přivedli do žákovského družstva do nedalekých Břas, tam jsem z fotbalem začínal a chtěl jsem pokračovat i v dorostu. Ten se ale rozpadl, a tak jsem musel odejít do nedalekého Zbiroha."
A tohoto kroku nelitujete?
"Ne, rozhodně ne, ve Zbiroze jsme dobrá parta, umíme si dělat legraci, navíc nehrajeme fotbal pro peníze, ale z lásky k tomuto sportu. Obdivuji všechny spoluhráče, kteří přestože mají náročnou práci, chodí do školy, kde mají hodně učení, tak si vždy najdou čas na tréninky. Je to od nich velká oběť a dělají to jen z lásky k fotbalu."
Z vás se stal ve Zbiroze elitní střelec. Kolik branek jste už zatím nastřílel a máte nějaký vzor, útočníka, která dává jeden gól za druhým?
"V letošní sezóně jsem dal zatím patnáct branek. Mým vzorem je Ronaldo, střelec Realu Madrid, jinak fandím Chelsee, kdy chytá český brankář Petr Čech."
Říkal jste, že k fotbalu vás přivedli rodiče, jak se nyní dívají na vaši fotbalovou dráhu? A co přítelkyně?
"Rodiče mě samozřejmě hodně pomáhají, jak s dopravou na zápasy i tréninky, tak samozřejmě mě poskytují zázemí, což je důležité. A přítelkyně? Tu miluji a chtěl bych jí poděkovat, že toleruje mouji fotbalovou vášeň. Všechny ženy, které žijí s fotbalistou vědí, že to nemají jednoduché. Mimochodem, chodí na každý náš zápas."
Vraťme se k zápasu, za který jste byl vyhodnocen hráčem kola. Vyvíjel se dost kuriózně nemyslíte?
"Hráli jsme ve Volduchách, které se zachraňují a po čtvrté brance musel náš brankář po červené kartě ze hřiště, rezervní gólman odjel z dorostem, a tak musel do branky hráč z pole. Heáli jsme o desíti, ještě s klukem, jenž normálně nechytá a prohrávali po poločase 5:0, ale v druhé polovině hry jsme si řekli, že zamakáme. Dvakrát my přihráli kluci, jednou Jan Dojko a podruhé Zdeněk Jabůrek, já dal dva góly a druhý poločas jsme ve Volduchách vyhráli 2:0. I když jsme si neodvezli body, ukázali jsme, že dokážeme být nebezpeční i v deseti hráčích a bez vyškoleného brankáře."
Máte nějaké krátkodobé a dlouhodobé cíle ve fotbale?
"Hraji fotbal pro to, že mě baví, nikoliv pro peníze a slávu. Chtěl bych, aby mě i klukům z družstva vydrželo zdraví a fotbal by nás pořád bavil. Nemám žádný vysněný klub, ale jelikož rád dávám góly, baví mě anglický fotbal a jednou bych chtěl vidět zápas Vhelsea - Manchester."
Máte nějaké speciální přání?
"Chtěl bych aby se co nejdříve uzdravil můj spoluhráč a kamarád Jan Rada, záložník, který mě na spoustu branek přihrál. Je zraněný skoro už rok a já bych mu přál, aby mi mohl nějaký ten centr co nejdříve přihrát."

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 TJ Slavoj Mýto B 5 20:9 12
2 SK Smíchov Plzeň 3 13:3 9
3 TJ Sokol Plasy 5 13:7 9
4 TJ Sokol Malesice 5 13:11 9
5 TJ Sokol Město Touškov 5 16:15 9
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Václav Bezdička 7
2 Tomáš Hatina 6
3 Matěj Bouzek 5
4 Ondřej Karbusický 5
5 Jaroslav Hauer 4
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 jaroslav rychal 9 42% 0
2 Jiří Klik 7 33% 0
3 petr hruska 7 33% 0
4 Ondřej Pondělík 7 33% 0
5 Radek Papež 7 50% 0
Zobrazit celou tabulku