Muž 20. kola Vojtěch Materna - S výkony B týmu vládne spokojenost

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 20. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Vojtěch Materna z Mladého! Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Blíží se konec soutěží, jak to vypadá u vás s béčkem bude pokračovat nebo máte lidí dost? ( plno týmů totiž má většinou s b týmy problémy )
Lidí je málo, ale letos na jaře se do zápasů Mládského béčka začali zapojovat dorostenci, a tak s počtem lidí není až zas takový problém. Samozřejmě, pokud nehraje áčko a béčko ve stejný čas. Každopádně, jak je vidět na jarních výsledcích, tak si kluci z dorostu rychle zvykli a béčku to klape lépe, než áčku.
Na jaře hraje béčko jako vyměněné. Dokonce je společně se Srubcem na jaře neporažané. Je to třeba přístupem mladých hráčů nebo byla tvrdá zimní příprava?
Řekl bych, že tím, jak se ke zkušeným hráčům přidali hráči z dorostu, tak to týmu dodalo energii a také nějakou tu zdravou drzost.
S jarní částí tedy vládne v mladém spokojenost s oběma týmy mužů?
Dá se říci, že ano. U béčka je to jasné, tam je naprostá spokojenost, co se týče áčka, tam náladu lehce pokazily dvě po sobě jdoucí prohry na hřišti Hluboké a Stropnice, jinak si na jaře vede také slušně.
Vy jste odehrál o víkendu dva zápasy ve dvou dnech. Který z nich byl pro vás náročnější?
Určitě zápas v Římově, jeli jsme tam jen s jedním náhradníkem a ještě k tomu byl zápas od začátku plný osobních soubojů na obou stranách.
V úvodu jste se dostali do vedení a nakonec jste inkasovali až ve druhém poločase. Bylo na tři body nebo jste bod brali?
My se sice dostali v úvodu rychle do vedení, ale gólové šance byly na obou stranách a jednu z nich také dokázali domácí ve druhé půli proměnit. V první půli ušetřil pan rozhodčí domácí od penaltového kopu a ve druhé půli zase nás, takže si myslím, že nakonec byla remíza spravedlivá.
Nastupujete za ačko i béčko, které dělí jedna soutěž. Vnímáte rozdíl mezi okresem a III.třídou?
Rozdíl mezi soutěžemi je určitě znát. Hlavně z toho důvodu, že v okrese působí 6-7 týmů, jejichž áčka hrají vyšší soutěž, než je okres a doplňují tak svá béčka zkušenějšími a lepšími hráči.
Následující kolo přivítá B tým postupující Srubec. Budete k dispozici? A jak vidíte šance béčka při vzájemném souboii dvou nejlepších týmů jara?
Nejspíš přijedu jen na sobotní zápas áčka v Hrdějovicích a pak se budu vrace zpět do Brna do školy. Půjde o velmi těžký zápas, Srubec má na jaře skvělou formu a tak budou zápas rozhodovat i malé chyby. Pro nás je výhodou, že budeme hrát doma a tak věřím, že nás to namotivuje a body zůstanou doma.
O víkendu ovšem bude daleko sledovanější utkání k vidění ve večerních hodinách. Finále Ligy mistrů. Máte ve finále svého favorita? Popřípadě komu budete fandit?
Ve finále favorita nemám, ale jelikož nejsem moc velký fanda Barcelony (jsem fanoušek Realu Madrid ), tak budu držet palce Juventusu a doufat, že se jim podaří zázrak.
Když fandíte Realu, patří mezi vaše vzory Cristiano Ronaldo?
Né že by to byl přímo můj vzor, ale samozřejmě je to výborný hráč, na kterého je radost se dívat. Já vlastně ani žádného konkrétního fotbalového vzora nemám, možná Pavla Nedvěda.
Jaké byly vaše fotbalové začátky?
K fotbalu mě přivedl můj táta, když mi byli 4 roky a jako malé nás trénovali pan Schuster starší a pan Mls, na které dodnes hrozně rád vzpomínám. V době, kdy jsem chodil na ZŠ v Mladém, tak jsme tam i bydleli. Takřka každý den jsme s klukama byli na hřišti od rána do večera.
Máte nějaký fotbalový cíl? Hrát třeba vyšší soutěž nebo je priorita škola?
Nyní studuji na Univerzitě Obrany v Brně a studium je pro mě prioritou. Já jsem spokojený v Mladém, sešla se nám tam skvělá parta a zápasy jsou hned lepší, když je v týmu dobrá nálada a sranda. Zkusit si vyšší soutěž by bylo určitě hezké, ale to bych k těm víkendovým zápasům musel přidat tréninky během týdne, a ty bohužel nestíhám.
A na závěr, co říkáte na stránky fotbalunas.cz?
Stránky fotbalunas.cz jsou podle mého skvělým oživením, jak již řekl můj spoluhráč Miloš Schuster, je hezké, že si hráč v těchto nižších soutěžích o sobě může přečíst, jak hrál nebo jak si vedly ostatní týmy a to včetně pozápasových shrnutí.