ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Martin Zlatohlávek z Pražáku: Kvalitu III. třída bohužel nemá

Vítězem 3. kola se stává Martin Zlatohlávek z Pražáku. Vyzpovídali jsme ho pro vás a jak odpovídal si můžete přečíst níže.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Prvně bych ti chtěl pogratulovat k vítězství hráče kola. Jak to bereš a vnímáš?
Děkuji. No vnímám a beru to docela dobře, jsem rád, že moje práce odvedena na hřišti se poukázala i někde jinde. Snad na to i v příštích zápasech navážu a hlavně chci poděkovat všem co pro mě hlasovali.
Hraješ na pozici středního záložníka, ale góly moc nedáváš, v čem vidíš problém?
Na pozici středního záložníka hraju už od svých 15 let, ale odváděl jsem a odvádím spíše defenzivní činnosti. Dopředu se dostanu spíše jen sporadicky a když už tak bohužel se střelecky neprosadím, jsem spíše sváteční střelec než kanonýr.
Jak bys zhodnotil váš týmový výkon v zápase proti Číčenicím a co je třeba zlepšovat a naopak co máte dobré?
Určitě nebudu zápas s Číčenicemi hodnotit kladně, i když jsme sice vyhráli 3:1, ale z naší strany to nebyl fotbal, který jsme předváděli na jaře minulé sezóny. Ano uznávám, že Číčenice jsme k ničemu nepouštěli, hráli jsme 100% líp než oni, ale z naší strany byla spousta nepřesností v přihrávkách, hlavně v těch finálních, kdyby to skončilo 7:1, nikdo by se tomu nemohl divit. Spousta nakopávaných balónů vzduchem z obrany do útoku. Zápas jsme vyhráli spíše fyzicky než fotbalově. Ale máme tři body a to je pro nás to nejdůležitější. Co je třeba zlepšovat ? Určitě kombinační hru, fyzicky si myslím, že na to nejhůř nejsme, ale tápeme spíše hrou dopředu a hlavně v přihrávkách na kratší vzdálenost, ale věřím, že teď v neděli předvedeme fotbal na jaký jsme zvyklí.
Jak vidíš tuhle sezonu? Vím, že jsou odehrány dvě kola, takže to je těžké říct, ale přece jen to zkus.
Sezónu vidím optimisticky, máme převážně mladý kádr doplněný zkušenými staršími hráči. Bohužel jsme na začátku podzimu klopýtli na hřišti Libějovic, kde jsme doplatili na spousty chyb, ne jako jednotlivci, ale jako tým. Co se týče zbytku soutěže, jak jsem řekl , jsme spíše takovým černým koněm , vždyť minulou sezónu na jaře jsme ani jeden ze sedmy zápasů neprohráli, tudíž když nebudu brát v potaz Libějovice, chceme na to nadále navazovat a bodovat v každém zápase.
Co říkáš na kvalitu této soutěže, co hrajete? Tedy III. třídu.
Kvalitu ? Kvalitu tato soutěž bohužel nemá. Kdyby stál celek z III.třídy proti celku z okresního přeboru, asi by každý viděl tu rozdílnou kvalitu těchto soutěží. Já to znám moc dobře, když jsem působil ještě ve vodňanské rezervě a postoupili jsme z III.třídy do okresu, měli jsme vůbec co dělat, abychom se udrželi, naštěstí se to povedlo. Ale věřím, že tři týmy z této soutěže by se v okresním přeboru chytly.
Dříve si hrával ve Vodňanech vyšší soutěž, jak na to vzpomínáš?
Vzpomínám na to samozřejmě velmi dobře, vždyť ve Vodňanech jsem s fotbalem začínal od svých šesti let. Byly doby, kdy se dařilo a byly doby kdy se nedařilo, ale to do Vodňan prostě asi patřilo. Prošel jsem si vesměs všemi věkovými kategoriemi krom mladších žáků, v té době jsem byl na hostování v Bavorově do svých 15. Pak jsem se vrátil zpět do Vodňan, kde jsem pak od starších žáků došel až k mužům.
Jak vidíš tvou budoucnost na Pražáku a nepřemýšlel jsi o jiném angažmá, třeba ve vyšší soutěži?
Má budoucnost na Pražáku ? Těžko říct, vždyť je mi teprve 23 let. Ale momentálně jsem na ročním hostování z Vodňan, takže svoji budoucnost budu nejspíše řešit až na konci sezóny. Samozřejmě, že každý mladý hráč by chtěl hrát ve vyšších soutěžích a to bez debat, ale momentálně se mi na Pražáku daří a líbí, je tam dobrá parta kluků a přemýšlet kam bych mohl a nemohl jít zjistím až za rok.
Jaké kluky bys od vás z týmu nejvíce pochválil a kteří na tebe dělají nejlepší dojem?
To je těžký říkat individuální hráče. Pochválit musím celý tým. Možná koho bych opravdu momentálně mohl vyzdvihnout je Petr Nováků, který je teďka nováčkem u nás z Chelčic. V Libějovicích odehrál parádních 45 minut a proti Číčenicům odehrál skvěle celý zápas na pravém beku. Ale jinak samozřejmě chválím celý tým.
V příštím zápase jedete do Volyně, jak tam vidíš vaše šance na úspěch?
Jedeme na horkou půdu Volyňských a nejedeme si pro nic jiného, než urvat tři body, ale nebude to lehký zápas podle mého názoru to bude pro náš tým nejdůležitější zápas podzimu, co vím, volyňská rezerva omladila a to ukázala i proti nám už minulou sezónu. Mají mladý kádr šikovných a běhavých kluků hlavně šikovného útočníka Chocholu a středopolaře Chvostu. Bude to těžké, ale jak říkám jedeme si tam pro 3 body.
Jaký máš názor na portál www.fotbalunas.cz, který je ještě stále nový a zabývá se amatérským fotbalem?
Abych pravdu řekl o tomto portálu jsem se dozvěděl až nedávno, ale klobouk dolů, že aspoň někoho zajímá jak si vedou kluby co hrají ty nejnižší soutěže, aby se o nich vůbec vědělo. Opravdu skvělý nápad.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Jméno ZB Ú BE
Nebyla nalezena žádná data
Zobrazit celou tabulku