Jan Jaskula - Cítím se tu výborně jak po fotbalové, tak po osobní stránce

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Dobrý den, poprvé to nevyšlo, ale nyní jste hráčem kola. Jaké máte pocity?
Každá výhra potěší, a jsem tomu rád.
Kdo pro vás myslíte, že nejvíc hlasoval a mají něco kluci slíbené za výhru?
To vůbec netuším, kdo pro mě hlasoval, ale na odměně se určitě domluvíme.
Pojďme na zápas s Březovou, který jste dokázali vyhrát. Jak jste ho viděl z pozice brankáře?
Bylo to velmi vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. My jsme však měli více štěstí, protože jsme ve druhé půli dali dva rozhodující góly.
Jak vy sám jste spokojen se svým výkonem?
V zápase jsem měl hodně štěstí, protože mě to trefovalo a navíc hrála skvěle obrana, takže když to vezmu celkově spokojen jsem.
Který zákrok v zápase považujete za nejvydařenější a klíčový?
Bylo to za stavu 2:1 pro nás, a před jejich útočníkem byla odkrytá branka, já jsem skočil tam, kam pálil a balon mě naštěstí trefil.
Ve kterých momentech se podle vás lámal tento zápas?
Klíčové bylo ve druhé půli, kdy oni nedali za stavu 1:1 dvě šance a my jsme postupně převzali iniciativu. Pak to zlomil druhým gólem Venca Chromečka, a nakonec jsme výhru potvrdili pět minut před koncem.
Dva zápasy, šest bodů. Kde vidíte příčiny tohoto stoprocentního startu?
To vůbec netuším, protože poprvé jsme se sešli týden před startem soutěže, a to ani ne v hojném počtu. Takže spíš je to hodně o štěstí. Co se ale proti loňsku změnilo je to, že kluci teď více bojují a na hřišti nechávají všechno.
Pojďme k vám, v kolika letech jste začal kariéru?
V šesti letech jsem začal chytat v Baníku Ostrava.
Jak se dále vyvíjela?
V Baníku jsem vydržel do 19 let, pak jsem šel na vojnu do Hranic, kde jsem chytal divizi. Po vojně jsem nějaký čas strávil v Dětmarovicích. Poté mě fotbal přestal bavit a já si od něj chvilku odpočinul. Pak jsem už jen hrál v nižších soutěžích za NH, Muglinov a nyní za Dobroslavice.
Ve kterém klubu jste se cítil nejlépe?
Nejlépe tady v Dobroslavicích. Je tu skvělý kolektiv a zázemí. Cítím se tu výborně jak po fotbalové, tak po osobní stránce.
Na kterého trenéra vzpomínáte nejraději?
Nejraději na trenéra Dušana Knoppa, který mě trénoval v Dobroslavicích.
Jak dlouho chcete ještě chytat?
Tuto soutěž mohu klidně chytat až do šedesáti, takže uvidíme. S kolegou Markem Vajdou se pravidelně střídáme. Navíc spolu máme výborný vztah.
Máte syna Olivera, kterému je šest let. Půjde ve vašich šlépějích nebo si zvolí jiný sport?
Pomalými krůčky se snažím, aby šel v mých šlépějích a uvidíme, zda ho to bude bavit, a bude mít na to talent.
Dobroslavické tamtamy mi přinesli zprávu o aféře se slečnou Sleczkovou. Můžete být podrobnější?