Šel jsem sám na brankáře a s trochou štěstí jsem ho prostřelil, popisuje svůj první gól v sezóně Vojtěch Lampíř

Vítězem hlasovací ankety o hráče 23. kola se stal Vojtěch Lampíř z Náměště, jehož první branka v sezóně však nestačila jeho týmu k bodovému zisku na půdě Vrchoviny B.

0
Vojto, gratuluji k vítězství v anketě a zeptám se, jak vypadal zápas z tvého pohledu?
Děkuji. Do zápasu jsme vstoupili špatně, kdy jsme dostali branku hned ve druhé minutě. Naší rychlou kombinační hrou jsme soupeře dostávali neustále pod tlak, díky čemuž jsme utkání otočili. Bohužel jsme opět v nesprávnou dobu, v nastavení prvního poločasu, dostali nešťastný gól na 2:2. Tato branka kompletně změnila obraz utkání a do druhého poločasu už nastoupil pouze jeden tým. Vrchovina byla kvalitnější na míči, tvrdší v soubojích, my na to bohužel nenašli odpověď.
Vstřelil jsi jednu branku a pokud se nepletu, tak i první v sezóně. Můžeš ji popsat?
Myslím si, že to byl ukázkový gól naší hry, kterou se prezentujeme už od minulé sezóny. Získali jsme míč u našeho vápna, který jsem vyvezl zhruba na polovinu, kde jsem nahrál Romanovi Durajkovi, který mi to následně krásně poslal do běhu za soupeřovu obranu. Šel jsem sám na brankáře, kterého jsem s trochou štěstí prostřelil.
Bude tě první gól v sezóně něco stát do klubové kasičky?
Samozřejmě. Náš pokladník a v jedné osobě i trenér tohle hlídá velice pečlivě.
Můžeš popsat, kdo tě k fotbalu dovedl?
K fotbalu mě dovedl táta, když mi bylo 6 let.
Kde všude jsi v minulosti působil a jak ses ocitl právě v Náměšti?
S fotbalem jsem začínal v rodných Čáslavicích, kde jsem působil vlastně až do přestupu do Náměště. V sedmnácti letech jsem byl půl roku na střídavý start v HFK Třebíč. Do Náměště mě přivedl náš současný trenér Petr Kylíšek, který předtím působil právě v Čáslavicích.
Máš nějaký oblíbený tým, kterému fandíš?
Ano mám, Manchester United.
Máš nějaký vzor, co se fotbalu týče?
Z hráčů asi Nemanja Vidic. Můj velký fotbalový i životní vzor pak je bývalý trenér Sir Alex Ferguson.
Co nejraději děláš ve svém volném čase?
Toho bohužel moc není. Ale když už si ho najdu, tak ho trávím se svými kamarády, se svými dvěma psy nebo třeba sledováním seriálu.
Jaké je tvoje oblíbené jídlo a pití?
Poslední dobou mám v oblibě čínskou kuchyni a nejraději piji asi džus.
Příští kolo vás čeká zápas proti Moravci, co od soupeře očekáváš?
Od Moravce očekávám defenzivní styl s nakopávanými míči s vidinou nějakého protiútoku nebo standardní situace. Je to bojovný, houževnatý tým, takže nás určitě nečeká nic lehkého. Ale vzhledem k našim ambicím bychom toho utkání měli zvládnout.
Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.