Dominik Urbánek prožil v bráně vítězný anglický týden!

Osmnáctiletý brankář Březí Dominik Urbánek nejprve chytil v úterý penaltu ve Věchnově a v neděli pomohl k výhře nad Bohdalcem. My jsme mu jako hráči 14. kola III. třídy položili několik otázek.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Fotbal jsem hrál už od mala, ale až ve třinácti letech mě přivedl do klubu TJ Strážek, tehdy trenér žáků Jiří Krištof.
Chtěl jste být již od mala brankářem?
Vždycky mě to tak nějak táhlo více do brány.
Pamatujete si kdy jste vstřelil svoji první branku?
Jako brankář těch šancí na gól moc nemám, ale pamatuji si, že první gól jsem dal za žáky proti Borům z penalty na 15:0.(smích)
Kdy jste poprvé nastoupil za muže?
To už si nepamatuji, ale bylo to za Strážek.
Hrál jste za jiný klub než je Březí?
Jenom za už zmiňovaný TJ Strážek
Jak hodnotíte úterní vítězný zápas ve Věchnově?
Byl to určitě zatím náš nejlepší výkon na jaře. Od prvních minut jsme byli lepším mužstvem, zaslouženě jsme vyhráli a myslím si, že bylo na co koukat.
Byl jste zvolen hráčem 14.kola. Jak se vám chytalo v tomto utkání?
To tohohle zápasu jsem na jaře neodváděl výkony podle mých představ, ale nula a chycená penalta mi dost pomohla a snad to bude v dalších zápasech jen lepší.
Myslíte si, že to byl váš nejlepší zápas za Březí?
Patří k těm lepším.
V neděli jste poté vyhráli s Bohdalcem, jak by jste zhodnotil toto utkání?
Sice jsme prohrávali, ale do poločasu jsme skóre otočili a v druhém jsme přidali ještě jeden gól. Ale myslím že jsme byli fotbalovější a zaslouženě jsme vyhráli.
S kým si na hřišti nejvíce rozumíte?
Nejvíc asi s obránci, k těm to mám jako brankář nejblíž. (smích)
Jaká si myslíte, že bude reakce spoluhráčů na vaši výhru v naší anketě?
Myslím že mě to bude stát asi nějakou lahev. (smích)
Příští kolo vás čeká vedoucí Ujčov, co od zápasu očekáváte?
Doma jsme s nimi odehráli vyrovnané utkání, takže doufám, že to bude podobné nebo i lepší. Rozhodně můžeme favorita překvapit.