Jan Moučka z Pohledu rád vzpomíná na působení v Ledči nad Sázavou

Dvougólový střelec z Pohledu se stal žolíkem tohoto týmu v posledním kole, Jan Moučka totiž nastupuje již převážně za tamější B tým, ale teď nastoupil do druhého poločasu a vstřelil dvě branky!

2
Honzo, gratuluji k vítězství v anketě a zeptám se, jak vypadal zápas z Vašeho pohledu?
Děkuji za gratulaci, k zápasu: první poločas vyrovnaný bez šancí na obou stranách, kromě gólů na konci poločasu. Druhý poločas začátek lepší domácí, nás podržel skvělými zákroky gólman Kuba Vašíček, přestáli jsme nápor domácích a udeřili z dvou rychlých brejků a asi bylo rozhodnuto. Domácí měli ještě pár šancí,ale neproměnili je a my přidali ke konci ještě jednu branku.
Vstřelil jste dvě branky z pozice střídajícího hráče, můžete je popsat?
První po skvělé přihrávce od Pavla Rérycha ze strany pod sebe, bál jsem se z první, abych nepřestřelil, tak jsem si to zpracoval, obránce přeběhl a pak stačilo trefit podél gólmana. Druhý ke konci utkání, kdy výkop našeho gólmana stoper domácích minul a já šel sám.Do poslední chvíle jsem čekal co udělá, chtěl jsem ho přehodit, ale nešel mi na zem, tak jsem musel do kličky, byl jsem faulovaný, ale penalta se nepískala, od spoluhráče se ke mě znovu míč dostal a na podruhé se to už povedlo.
Kromě 1.B hrajete za místní B tým hrající čtvrtou třídu. Můžete popsat, jak velký je mezi těmito soutěžemi rozdíl?
Rozdíl je hlavně v rozhodčích. Ve 4.třídě si jdete udělat žízeň se staršími pány a rozhodčí vám to akorát znechutí, protože to neumějí. Jinak samozřejmě s klukama za A tým si zahraji o něco lépe, je to fotbalovější.
Můžete prozradit, kdo vás k fotbalu dovedl?
Děda.
Je vám téměř 40 let a určitě jste s fotbalem toho hodně zažil. Na co z prostředí fotbalu vzpomínáte nejraději a naopak na co byste nejraději zapomněl?
Nejraději vzpomínám na začátky za "A" mužstvo v Ledči nad Sázavou, kdy jsme jako 16-17letí dorostenci dostávali šance a mohli hrát s ikonami ledečského fotbalu. A nejraději bych zapomněl na spousty červených karet, které jsem ve své kariéře obdržel.