Petr Pískala - V béčku do kasy nikdo nechtěl a zbylo to na mě.

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 19. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde. Vyzpovídali jsme Petra Pískalu z Darkoviček.

0
Gratuluji k výhře o hráče kola. Co na to říkáte?
Děkuji. Když jsem se dozvěděl o nominaci, tak už to pak byla jasná záležitost. (smích)
Čím si vysvětlujete, že je anketa ve vaše klubu tak populární?
Pravděpodobně tím, že kluci pak očekávají nějakou odměnu do klubové kasy. (úsměv)
Co budete muset přihodit do klubové kasy?
Samozřejmě, že nějakou láhev.
Zápas v Dolním Benešově otočili domácí ve svůj prospěch v závěrečné čtvrthodině. Jak byste tento zápas zhodnotil?
Tak do oné černé minuty jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Navíc jsme vedli 0:1, a kdybychom proměnili některé z našich tutovek, dopadl by zápas pravděpodobně jinak. Pak to přišlo, nepohlídali jsme si rozehrávku na Střibrňáka, ten dal pod sebe a po patičce bylo srovnáno. Prakticky hned na to jsme udělali chybu v rozehrávce, ze které vznikla penalta. Za tu jsme i rádi jinak by nám Haša chyběl v dalším zápase. (smích) No a třetí gól padl ze standardky.
Jak vy sám jste viděl svůj výkon?
No, kdybych nedostal tři góly, hodnotil bych ho kladně. (smích) Ale myslím si, že do oné černé minuty to nebylo špatné. (úsměv)
Který zákrok v tomto zápase považujete za ten nejvíc best?
Asi po rohu, kdy se domácí útočník prosadil k hlavičce, domácí fanoušci už slavili a já jim tu radost překazil. (smích)
Jak jste spokojený s jarním vystoupením Darkoviček?
No moc ne, ještě jsme neurvali tři body. Snad to teď doma s rezervou Oldřišova napravíme. (úsměv)
Jaké máte ambice pro jarní část sezóny?
Tak chtěli bychom hrát horní polovinu tabulky. (úsměv)
V kolika letech jste začal hrát fotbal?
V šesti nebo sedmi letech.
Vždy vás to táhlo do branky?
Tak otec i strýc byli brankáři, takže když jsem s fotbalem začal bylo to jasné. V dorostu jsem pak už chytat nechtěl a hrál jsem předstopera. No, a když jsme pak s kluky založili bečko, tak do kasy nikdo nechtěl a zbylo to na mě. (smích)
Celou kariéru jste strávil v Darkovičkách. Nelákalo vás změnit dres?
Popravdě ani ne.
Jaký je váš největší fotbalový zážitek?
Jako kluk si pamatuju mistrovské oslavy Baníku, když jsme jezdili na domácí zápasy. (úsměv)