Petr Modelský pokud budeme hrát tak jako doposud, tak si myslím, že postoupíme.

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 17. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde. My jsme vyzpovídali Petra Modelského z Budišova.

0
Gratuluji k výhře o hráče kola? Celou dobu jste byl na druhém místě, kde jste sháněl podporu na tak mohutný finiš?
Děkuji. Podporu jsem nesháněl, asi to zařídili spoluhráči, jelikož ví, že z toho budou něco mít.
Pojďme k zápasu s Hlavnicí. Výsledkově to vyznělo jednoznačně. Je vidět, že nadále pokračujete v podzimní formě. Popište nám průběh zápasu.
Poměrně rychle jsme se dostali do čtyřbrankového vedení, které jsme ale klidně záhy mohli ztratit, jelikož ještě do poločasu měl soupeř asi 4 vyložené šance, při kterých nás podržel Aleš Krása. Místo toho, aby soupeř snížil, tak jsme přidali další branku a bylo prakticky po zápase. Druhý poločas jsme Hlavnici už do tolika šancí nepustili a přidali další góly. Výsledek je asi pro ně až moc krutý, určitě si zasloužili alespoň jeden gól dát.
Během půlhodiny jste zaznamenal hattrick. Jak jste viděl své gólové zásahy?
V podstatě to byly všechno skoro stejné góly, spoluhráči mi ve všech případech pěkně nachystali míč a já jsem z prvního doteku zakončil. K údivu všech to tam vždy spadlo. (úsměv)
Po prvním poločase jste střídal. Jaký byl důvod?
14 dní před tímto zápasem jsem se zranil a zranění ještě nebylo úplně doléčené. Rozhodli jsme se až těsně před zápasem, že půjdu hrát. Za rozhodnutého stavu už jsme nechtěli riskovat a tak jsem šel dolů.
Teď už nemůžete popřít, že jedete na postup. Co udělat pro to, aby se to opět nezadrhlo, jako v minulých letech?
Myslím, že toto je už trochu jiná situace, než v minulých letech. Většině spoluhráčů už není 20 let, jsou zkušenější a navíc si právě tyto „nepostupy“ zažili a poučili se z toho. Sice ještě není vůbec o ničem rozhodnuto, ale nebudu tady alibisticky říkat, že jsme zachráněni. Takže pokud budeme hrát tak, jako doposud hrajeme a nestane se nějaká mimořádná událost, tak si myslím, že postoupíme.
Jak si vysvětlujete dominanci vašeho týmu v soutěži?
Myslím, že se sešla dobrá parta talentovaných hráčů vedených kvalitním trenérem.
Koho považujete za svého největšího konkurenta v boji za postupem?
Určitě Jakartovice a Slavii Opava.
Jakou zimní přípravu vám naordinoval trenér Anděl?
Trénovali jsme hodně v hale a sem tam jsme někam vyběhli, nic speciálního.
Prošel jste poměrně dost týmy. Který trenér na vás zanechal největší dojem a proč?
Asi bělorus Alexandr Bokij, hodně zkušený trenér, který měl dost zajímavé postřehy během utkání, tréninků i po nich.
Na jakém postu se vám hraje nejlépe?
Střední záložník.
Kde si myslíte, že je vaše silná fotbalová stránka, a kde je naopak vaše slabina?
To raději nebudu soupeřům prozrazovat (úsměv).
Vzpomenete si jaký nejkurioznější gól jste za svou kariéru vsítil?
Bylo to v utkání proti Mohelnici, kdy jsem v poslední minutě chtěl nacentrovat z pravé strany pravou nohou před branku a míč zapadl k zadní tyči (asi vítr), ten zápas jsme navíc vyhráli 1:0.