ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 24.kolo Královéhradecký | Hradec Králové | Okresní přebor , 2014-2015 Radek Kollár

Vítězem hlasování je sedmnáctiletý Starší dorostenec, Radek Kollár. Střední zložník Třebše je podle ohlasů fotbalový hračička. Radek už nakoukl i do A-týmu a o tom, jaký je mezi jednotlivými soutěžemi rozdíl, se dozvíte v rozhovoru. Dále se můžete například dozvědět, jak přišel na to, že si s balónem tak rozumí. Nebo také, co by rád na sobě ještě vylepšil.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Do zápasu jste naskočil až v druhém poločase a dokázal jste se střelecky prosadit, mohl byste nám tu branku trochu popsat?
Měl jsem míč na středu hřiště. Napadlo mě, že si ho navedu na svou silnější pravou nohu a třeba zkusím vystřelit. A tak jsem udělal kličku a bohužel proti mně vystoupil ještě jeden z obránců. Musel jsem se mu vyhnout, takže jsem udělal ještě jednu kličku doprava a v tom jsem zahlídl skulinku mezi dvěma obránci. Takže jsem do ní poslal míč, oběhl jsem je a už jsem byl sám před brankářem. Takže nezbývalo nic jiného, než to jen po zemi posunout k tyči.
Rezerva Třebše dává v jarní části hodně prostoru mladým hráčům. Je to pro Vás a pro Vaše spoluhráče dobrá zkušenost?
Určitě ano. Je to fajn si zahrát v chlapech, je to úplně něco jiného, než hrát v dorostu.
V této sezóně jste nastoupil ve svých sedmnácti letech, jak za A-tým, tak za B-tým. Můžete kvalitativně srovnat tyto soutěže a třeba přidat i soutěž, kterou hrajete se Starším dorostem?
Za A-tým je to samozřejmě o dost větší kvalita, než za B-tým. V B-týmu je občas problém s kombinací, to se za “áčko“ stávat nesmí, je tam ta technika na trochu větší úrovni. V dorostu se bohužel v jarní části docela trápíme, ale poslední zápasy se zase začínáme zvedat.
Podle Vašeho trenéra z dorostu, Pavola Mizeríka, patříte mezi hráče, kteří si nejvíce rozumí s balónem na kopačkách. Údajně předvádíte na hřišti s balónem kolikrát i takové kousky, že se do toho zamotáte a zapomenete nahrát spoluhráči. Trénujete nějak speciálně tyhle “finesy“ ?
Než jsem přišel do Třebše, tak jsem ani nevěděl, že si takhle rozumím s míčem. Od pěti let jsem hrál za Hradec Králové, tam jsem měl trochu jiné úkoly, pak jsem se ale nepohodl s trenérem a tak jsem odešel do Třebše. A zde jsem si začal uvědomovat, že jsem na tom technicky docela dobře, takže si na tréninku například trénuji nové kličky.
Existuje nějaký hráč, od koho tyto “finesy“ kopírujete?
Občas se dívám na nějaké videa, ze kterých tyhle věci okoukám. Jmenovitě třeba Isco nebo Neymar.
Popište nám práci pana Mizeríka. Jaké jsou jeho požadavky na hráče, či na předváděnou hru? Je něco, co ho dokáže vyloženě vytočit?
Pan trenér je docela klidné povahy. Nekřičí na nás, ani když prohráváme třeba o tři branky. Vše bere s klidem a určitě o fotbale hodně přemýšlí. Bohužel nemáme moc jeho taktik nacvičených, protože se nás na tréninku moc neschází a tak na to není moc prostoru a vlastně ani lidi.
V Třebši jste na hostování z FC Hradec Králové. Jak si myslíte, že bude nadále pokračovat Vaše kariéra?
Momentálně neplánuji jít jinam a doufám, že zůstanu v Třebši. Jen mě teď chtějí přesunout natrvalo do chlapů. Ale já chci ještě zůstat v dorostu a chlapům pomáhat jen ve výjimečných chvílích.
Je nějaká věc, o které víte, že byste na ní potřeboval ještě zapracovat?
Určitě bych potřeboval dávat hlavu více nahoru a tak hledat své spoluhráče. Potom chci zvýšit svoji rychlost a naučit se i více bránit.
Jak dopadne sobotní finále Ligy Mistrů?
Já jsem od malička fanouškem Barcelony, takže doufám, že rozjetá Barcelona vyhraje a zdárně tak zakončí sezónu “Treblem“.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 FC Slavia Hradec Králové B 10 34:11 25
2 TJ Sokol Myštěves 10 31:13 22
3 TJ Sokol Lhota pod Libčany 10 32:17 22
4 TJ Sokol Třebeš B 10 28:15 20
5 TJ Sokol Roudnice B 10 21:23 17
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Jiří Vydarený 11
2 Jan Pejchal 9
3 Martin Šmíd 8
4 Lukáš Drapák 7
5 Václav Čihák 7
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Venca Likeš 32 45% 0
2 Jiří Jetmar 28 50% 0
3 Josef Paulovič 26 53% 0
4 Radim Mudrik 20 71% 0
5 Jaroslav Synek 4 57% 0
Zobrazit celou tabulku