ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 5.kolo - 1.B třída sk. A - Lukáš Lenk"Nemít zlomený malíček vyměním útok za brankářské rukavice."

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 5. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Olešnický Lukáš Lenk vyzpovídán pro fotbalunas.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Gratuluji k zisku hráče kola. Jaké bylo derby proti Svinům vašima očima?
Řekl bych, že to byl docela atraktivní zápas. Ve Svinech jsem nějaký čas působil a vzpomínám na to samozřejmě v dobrém, takže i prestižní utkání. Ve Svinech už hrají mladí, běhaví, ale už relativně zkušení kluci jenž jsou na svůj věk poměrně dobří a techničtí. Vede je dobrý trenér Martin Písko se kterým jsme trénovali žáky z nichž už jsou někteří v áčku. Soupeř byl favoritem a, tak jsem za bod velmi rád. V dalších zápasech Svinům přeji ať se jim daří a budu jim fandit.
Radost z vyrovnání v závěru jste měl ze všech na hřišti snad největší.
(Smích) Radost jsem měl největší, samozřejmě. Když hrajete s týmem, který před sezónou vyhlásil, že jde na postup zatím co my jsme se v minulé sezóně v posledních 4 kolech zachraňovali. Byl to určitě důležitý bod a myslím, že radost byla namístě.
V zápase jste se museli obejít bez své brankářské jedničky Michala Krauskopfa. Proč jste si nestoupl mezi tři tyče jak tomu bylo v několika zápasech minulé sezóny?
(Smích) Uvažoval jsem o tom, ale jelikož jsem si před sezónou zlomil malíček nechtěl jsem riskovat další pochroumání. I když by asi kluci byli rádi kdybych tam šel a všichni určitě kdyby byl Michal. Narodilo se mu dítě, tak bych mu chtěl za celou kabinu pogratulovat! Do brány se postavil Martin Koktavý a myslím, že to sfouknul docela dobře. I když se některé věci úplně nepovedly. Pokud by Sviny více střílely asi by vyhrály a neremizovaly.
O víkendu vás čeká prakticky další derby a to v Ledenicích. Znáte soupeře a co od zápasu očekáváte?
Přiznám se, že soupeře moc neznám. Znám jen pár kluků, kteří proti nám hrají sálovku. Je to určitě zkušený mančaft jenž spadl z A třídy. Jedeme tam ne vyhrát, ale porvat se o super výsledek. Nemáme co ztratit a všichni nás berou za outsidera, protože jsme vloni bojovali o záchranu. Všichni viděli po dvou kolech dvě prohry a mysleli si, že to bude to samé. Já si myslím, že ne a věřím, že se budeme pohybovat kolem pátého šestého fleku.
Před sezónou se v rozlosování odehrály přesuny a ze skupiny D jste teď v Áčku. Jak tuhle změnu vnímáte vy?
Vnímám to určitě pozitivně. Jsem rád, že skupinu A opustila Planá a Nemanice. Co se týče Nemanic je mi to celkem jedno, ale... Jestli máte jezdit 100km na jindřichohradecko v neděli od tří do Třebětic nebo v sobotu od jedné hrát v Ledenicích kam dojedete za deset minut, tak je to něco jiného. Samozřejmě jsou tam dálky jako Loučovice a Frymburk, ale všude jsou super areály. Myslím si, že je to i fotbalovější skupina.
Máte nějaký rituál před zápasem?
Jsem docela kuřák, takže si před zápasem dáme s klukama kafe, cigáro a posedíme s trenérem. Jinak nic speciálního nemám.
Utkvěl vám v paměti nějaký zápas na který jen tak nezapomenete?
Povedl se nám zápas v Suchdole na ten vzpomínám rád. V poločase jsme 0:1 prohrávali a nakonec 2:1 vyhráli a tím se prakticky zachránili. Naopak nejhorší byl zápas v Dřítni. Půle také 1:0 a ve druhé jsme zabrali. Do pětašedesáté minuty máte 3 tutovky na malém vápně. Nedáte a pak 4:0 prohrajete a jedete pryč. To bylo asi nejhorší co jsem zažil.
Čeho byste ještě chtěl ve fotbale ještě dosáhnout?
Ježiš (smích) ! Jelikož je mi 28 a mám 106 kilo, tak nevím (smích) . Možná zhubnout (smích). Zkusit vyšší soutěž určitě ne. Byl bych spokojený zůstat v Olešnici a hrát tu s klukama pro zábavu, protože je tu dobrá parta. A hrát tu B třídu, která sem patří. To už jsem zmiňoval v minulém rozhovoru, že 1. A je moc a to i finančně a okres je málo. Nikam bych se neposouval myslím, že je zájem o ty mladší.
Pamatujete si na svůj první soutěžní gól?
To myslím bylo buď v 15ti v 1. A za Olešnici někde venku nebo o rok později, když jsem přestoupil na rozehrání do Svinů a zahrál jsem si s tátou.
Jak jste zatím spokojen s dosavadními výsledky týmu?
První zápas byl s Frymburkem, který hraje soutěž dlouho. Chtěli jsme do soutěže vstoupit lépe a to se nám nepovedlo. Sice jsme zkorigovali na 2:3, ale to bylo málo. Druhý zápas ve Dřítni, tam to byl můj provar. Sice není každý den posvícení, ale tuhle ztrátu třech bodů beru na sebe. Pak jsme dobrý fotbal a bojovnost potvrdili doma s Kaplicí. V Loučovicích jsme dokázali brzy vstřelit branku a to je pro nás důležité. Když se nám to povede můžeme se od toho potom odrazit.Takže bych řekl, že vstup zatím dobrý.
Chtěl byste něco vzkázat spoluhráčům, kamarádům, rodině...prostřednictvím fotbalunas?
Všem fotbalistům jenž sledují portál fotbalunas bych chtěl popřát pevné zdraví. Pozdravit všechny lidi do Olešnice. A i kluky do Svinů ať jim to kope. Samozřejmě pozdravit přítelkyni a rodinu. Tentokrát nesmím zapomenout na bratra Petra Fialu. Minule jsem zapomněl a vynadal mi (smích) .

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.