ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 24.kolo Vysočina | 1.A třída sk. A, 2014-2015

Pátým pacovským fotbalistou v řadě, který zvítězil v našem pravidelném hlasování o hráč kola, se stal Radek Vítamvás. Forvard Slavoje Pacov se ve víkendovém utkání proti Bedřichovu dvakrát prosadil a velkým dílem tak přispěl k přesvědčivé výhře 4:0. První poločas orámoval brankami v 1. a 44. minutě, čímž nejprve otevřel a následně uzavřel skóre utkání. Pacov totiž Bedřichovu všechny čtyři branky stačil nasázet již v první půli a druhé děství se poté již dohrávalo pouze z povinnosti. Radek Vítamvás zvítězil rekorním rozdílem, když získal 89% všech zaslaných hlasů, a vy si nyní můžete přečíst, jak jsme ho vyzpovídali.

0
Jak už jsem říkal, v utkání jste se trefil hned dvakrát. Mohl byste popsat situace, z nichž jste skóroval?
První branka padla po akci ze strany a pěkné přihrávce Lukáše Rybčáka, který mi přihrál mezi obránce a já to jen trefil vedle gólmana. Druhá branka padla po centru do vápna odkud se míč odrazil k Martinovi Keroušovi. Ten mi přihrál a já jsem obstřelil obránce i gólmana.
Výhrou nad Bedřichovem se Pacov dostal na třetí pozici, ovšem Vaše ztráta na první dva celky je obrovská, rovných patnáct bodů. Je skutečně tak velký kvalitativní rozdíl mezi celky Havlíčkova Brodu a Speřic oproti ostatním týmům v soutěži?
Já si právě myslím, že to až takový rozdíl není. Proti Havlíčkovu Brodu jsme tak nehráli špatně, ale soupeř tam nasadil koně z áčka a přehráli nás. Se Speřicemi jsme na domácím hřišti vyhráli. Myslím si, že celá soutěž je vyrovnaná, jenom je to občas o štěstí.
A kdo si myslíte, že z těchto dvou týmu postoupí do krajského přeboru?
Já si myslím, že to bude určitě Havlíčkův Brod.
A nyní trochu přímo o Vás. Kdo Vás k fotbalu přivedl a kde jste s ním začínal? Případně kterými kluby jste za svou dosavadní kariéru prošel?
Začínal jsme v šesti letech v Pacově a k fotbalu mě přivedl otec. Prošel jsem v osmi letech výběrem Sparty, následně jsem se vrátil zpět do Pacova. V patnácti letech jsem na rok odešel do Pelhřimova. Z Pelhřimova jsem odešel na nějaký čas do Táborska a z toho jsem se vrátil zpět do Pacova.
Říkal jste, že jste v osmi letech prošel výběrem Sparty. Jak jste se z Pacova dostal až do tohoto pražského klubu?
Ve Spartě byl zrovna nějaký nábor. My jsme to viděli s rodiči v televizi a jeli jsme tam.