Příští ročník I.B chceme vyhrát, vysílá jasný vzkaz plánský Jan Nováček

V posledním kole vyhrál hlasování o Hráče kola brankář Jan Nováček z SK Planá, který se může pochlubit ojedinělou bilancí: na hřišti v sezóně nechyběl jedinou minutu.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Nechyběl jste ani minutu v sezóně, ale bylo k tomu někdy blízko, abyste na zápas nebyl? Žádná rýmička celý rok, nic?
Jsem rád, že jsem mohl odchytat úplně všechno, ale byly dva zápasy, kdy hrozilo, že nebudu. Poprvé jsem byl navštívit mého velkého kamaráda Jirku Kladrubského, který rehabilitoval po těžkém zranění kolena u Juraje Kucky v Janově a podruhé, když jsem měl celodenní firemní teambuilding. Ale v obou případech to dopadlo dobře a jak do Sedlece, tak na finále poháru s Hradištěm, jsem dorazil. Máte zodpovědnost vůči mančaftu a pakliže to situace aspoň trošku dovolí, tak vždy na zápas dorazím.
Trochu mate pohled na tabulku, který je ovlivněný odpočtem bodů a tím pádem i změnou skóre plus devět branek u obdržených branek. Na hřišti jste ale měli s 27 inkasovanými brankami nejlepší obranu soutěže. Čím to, je to právě a jen vaše zásluha?
Já osobně na nějaké odpočty bodů neberu zřetel. Víme, co jsme si sami na hřišti uhráli. To, že jsme dostávali málo branek, není jenom moje zásluha, ale celé obranné čtyřky, do které výborně zapadl David Kneys, když nám byl skoro úmyslně v Dřítni zraněn Míra Sodomka.
Planá je klub z malé vesničky, máte za sebe vůbec náhradníka? Komu byste svěřil brankářské rukavice v případě nouze?
Náhradníka nemám. Zatím jsem celé dosavadní působení v Plané zvládl bez zranění, ale kdyby náhodou, tak ať už Tomáš Kölbl a nebo Láďa Fujdiar by za mě zaskočili. Teď v sobotu na Setkání Planých se osvědčil jako penaltový fantom Martin Beran, takže o svého náhradníka bych strach neměl (úsměv). Ale být sám určitě není ideální, ani co se týče tréninku. Ale zatím všechno funguje. Uvidíme v budoucnu.
S odstupem času, jak vnímáte kontumaci zápasů kvůli nezaplacenému FAČR příspěvku? Berete to jako křivdu, nebo prostě spravedlivý trest za pochybení?
Jedna věc je ta, že odpočet 4 výher je jasným a neoddiskutovatelným pochybením výboru a funkcionářů. Na druhou stranu zaplacení nějakého pitomého poplatku zdevalvuje celosezonní snažení mančaftu. Zvlášť když to všichni děláme a hrajeme zadarmo. Nebudu pitvat, proč to kdo a z jaké pohnutky udělal… Každopádně je to velmi smutné.
Co uvnitř klubu, omluvil se nějak výbor za to, že kvůli hloupé chybě zhatil úsilí na hřišti?
Nikdo se ani nějak extra neomlouval. Spíš jsme z toho byli na tréninku všichni zdrcení a přešlí. Bohužel se stalo, ale my koukáme dopředu a chceme všem ukázat, že naše hra, výsledky a tabulkové postavení není a nebyla náhoda.
Mohli jste být druzí, mít pohár za vítězství v Jihočeském poháru a těšit se na utkání s některým známým týmem z vyšší soutěže. Teď nemáte nic z toho. Já nevím jak vás, ale mě by to štvalo…
Já už jsem Jihočeský pohár vyhrál v Bavorovicích (úsměv). Jak už jsem ale odpovídal. Trošku to devalvuje celkový pohled na sezonu a na naše skvělé výsledky. Bohužel stalo se. Každopádně by bylo fajn přivést do Plané nějaké zvučnější mužstvo. Ale uvidíme. Třeba v příští sezoně.
Má Planá tedy na to zopakovat úspěšnou sezónu i za rok?
Já jsem o tom zcela přesvědčen. Je namístě pogratulovat Velešínu, protože si postup naprosto zasloužil, když na jaře neztratil ani bod. My můžeme být také maximálně spokojeni. Málokdo myslím tušil a počítal s tím, že se skoro do posledního kola budeme prát o další postup. Každopádně sezona nám vyšla, soupeři z nás mají respekt, všem jsem ukázali, že postup do I.B třídy nebyla náhoda a rozhodně budu mluvit za všechny Plaňáky, že příští ročník I.B třídy chceme vyhrát! Uvidíme také, jaké posily do Plané dorazí.
Kdy vám začíná letní příprava? Těšíte se na krátké volno od fotbalu?
Sezonu jsme zakončili teď o víkendu na Setkání Planých obhajobou vítězství z minulého roku. Já to mám každou sezonu tak, že poslední dva nebo tři zápasy se mi už vůbec nechce. Ale samozřejmě přijdu. Takže se vždycky těším na konec, ale vím, že když nebudu mít měsíc fotbal, tak se už po týdnu budu nudit, protože je člověk zvyklý na nějaký ten zaběhlý koloběh a fotbal má rád. Příprava by měla začít kolem 17.7. Ještě nevím, zda někam pojedu na dovolenou. Záleží nejspíš, kam Kladry přestoupí (úsměv).
Soutěž opustí Malonty a Křemže, které moc bodů v sezóně nenasbíraly. Bude příští rok po výměně mančaftů kvalitnější?
Těžko říct, uvidíme v sezoně. Vím, že z I.A třídy sestoupily Borovany. Každopádně si myslím, že Velešín má lepší mančaft než právě Borovany. Uvidíme. Každý tým se proti nám bude chtít vytáhnout, ale my s tím počítáme, kvalitně potrénujeme a pak se uvidí. Každopádně je to kulaté (směje se).
Vy jste do Plané před sezónou natvrdo přestoupil z Bavorovic, bylo to lehké rozhodování?
Pro mě toto rozhodování bylo snadné. V Bavorovicích jsem nikdy nebyl jasná jednička a proto když, mě oslovil Honza Pintér s tím, že potřebují brankáře do Plané a že budu chytat pořád, tak nebylo co řešit. Navíc se v tu dobu měnilo mužstvo, přišli se mnou ještě Řehy (Tomáš Řehoř) a Kuči (Roman Kubíček) a jelikož dlouho znám celou rodinu Pintérů, tak jsem souhlasil a dobře jsem udělal. Doufám, že je Planá spokojená i se mnou.
Už jste prošel hodně klubů, Slavii, Bavorovice, Lokomotivu, Rudolfov, Čtyři Dvory. Tak kam to bude příště, po Plané?
Jak říkáte, už jsem toho prošel dost, ale můžu všem Plaňákům slíbit, že se pryč rozhodně nechystám. Máme teď super mančaft, výbornou partu, plnou podporu od fanoušků a hlavně ambice. Toto jsou faktory, které mě naplňují a můžu s jistotou říct, že už patřím mezi Plaňáky a tak to také zůstane.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 FK Boršov nad Vltavou 8 25:12 16
2 FC Šumava Frymburk 8 15:9 16
3 TJ Sokol Kamenný Újezd 7 16:15 13
4 SK Větřní 8 16:10 12
5 TJ Malše Roudné B 8 24:23 12
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Stanislav Budík 8
2 Michal Toman 7
3 Tadeáš Zeman 7
4 Josef Kurali 7
5 Dominik Fuciman 7
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 František Malina 22 62% 0
2 František Malina 20 57% 0
3 Tomáš Plojhar 19 54% 0
4 Ladislav Beran 18 51% 0
5 Jiří Vondrka 18 51% 0
Zobrazit celou tabulku