Pavel Kubů: Párkrát jsem hrál s Lukášem Masopustem

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 26. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Je jím Pavel Kubů. 17- letý krajní záložník či útočník hraje v dresu Božejova. Pavel vstřelil o víkendu dvě branky do sítě Žirova a pomohl tak k vítězství svého týmu 4:2. Božejov se díky vítězství zachránil v soutěži. Pavel Kubů hraje v Božejově již od přípravky. Studuje Střední průmyslovou školu v Pelhřimově, rád jezdí na kole a patří do sboru dobrovolných hasičů.

0
Pavle, jak a kdy jste začínal s fotbalem?
S fotbalem jsem začínal na základní škole, když jsem chodil do 3. třídy. Vždy jsem hrál pouze v Božejově. Prošel jsem přípravkou, maldšími a staršími žáky a nyná hraji v mužích.
V týmu hraje Váš jmenovec, Pavel Kubů. V jakém jste příbuzenském vztahu?
Pavel je můj bratranec. Hrajeme spolu od přípravky. Dobře se známe, což je výhoda.
O víkendu jste hráli veledůležité utkání v Žirově, vyhráli jste 4:2 a zachránili se. V poločase jste však prohrávali 1:2. Co Vám trenér říkal v kabině během poločasové přestávky?
Trenér nás pozitivně motivoval. Řekl nám chyby, které jsme dělali a snažil se nás povzbudit.
Vstřelil jste 2 branky. Popište je.
První branka padla po perfektní přihrávce Vladislava Kociána. Běžel jsem sám na brankáře a přeloboval ho. Druhý gól padl také po úniku, tentokrát jsem zakončil k tyči.
Božejovu se v posledních dvou letech příliš nedaří. Čím to je?
Na tréninky chodí pouze mladí kluci a celkově se na zápasy nescházíme. Teď na jaře jsme se scházeli a na výkonu to bylo znát. Díky povedené půlsezóně jsme se zachránili.
Pamatujete si doby, když u Vás v Božejově začínal Lukáš Masopust? (současný hráč Jablonce nad Nisou). Přijde se občas podívat na zápas Božejova?
Párkrát jsem s ním hrál. Občas se přijde podívat na zápas Božejova.
Když Lukáš Masopust přestoupil z Jihlavy do Jablonce, inkasoval Božejova nemalé peníze díky smlouvě, která je takto nastavená. Můžete k tomu říci něco bližšího? Co klub za peníze pořídil?
Nic podrobného o tom nevím. Postupně se předělávají kabiny, tak možná část peněz padla na opravy.
Zpátky k Vám. Jaké máte úkoly na postu krajního záložníka?
Posledních pět zápasů hraju v záloze, jinak jsem útočník, takže se zatím učím hrát na kraji zálohy.