FK Olympie Březová

Informace o klubu

Smetanova 153, 356 01 Březová
728310128

Historie Březovského fotbalu

Na popud tehdejšího MěNV v Březové byl v červnu roku 1967 založen oddíl kopané TJ Olympie Březová. V té době to byl jeden z nejmladších oddílů v okrese Sokolov. U kolébky založení našeho oddílu kopané stálo několik málo nadšenců: p. Kopal, Beneš, Šimoník, Micháleka další. Díky těmto lidem se podařilo založit sedmičlenný výbor a na provizorním hřišti v Zátiší, kde bylo odpracováno až 600 brigádnických hodin, se začal hrát na Březové tento tolik dodnes velice oblíbený sport jménem fotbal.

První utkání se odehrálo 20. srpna 1967 a skončilo výsledkem 8:0 pro Březovou, ale po zjištění nedostatků v registračních průkazech bylo utkání nakonec kontumováno ve prospěch soupeře. Družstvo hrálo první rok ve složení 8 civilních hráčů a 12 hráčů z řad vojenského útvaruv Černém Mlýně (Štajch, Kintr, Malý, Gothard, Kurak, Šuranský, Buchta, Provazník, Tichý, Brauner, Sekera, Vaňo, Melecký, Růžička, Ďurovec,Pazdera F., Pazdera J., Brtník, Kalousek, Samel, Audenmann).

V roce založení klubu se nezapomnělo ani na mládež a ve spolupráci s místní ZDŠ byla založena i družstva žáků A a B. Družstvo A bylo přihlášeno do okresní soutěže. Největší podíl na činnosti družstev žáků měl p. Beneš spolu s trenéry p. Procházkou a Kohutem.

V roce 1969 byla s finančním zajištěním MěNV Březová a průmyslových závodů v okrese Sokolov zahájena výstavba nového stadionu(hodnota 4 mil. Kč). V tomto roce měl oddíl kopané 124 členů, s tím, že v rámci sloučení s RH Sokolov došlo k navýšení členské základny.

Po dokončení výstavby hřiště bylo nutné upravit hrací plochu, dokončit výstavbu kabin a sociálního zařízení a upravit okolí, aby bylo možné na hřišti hrát soutěže. Na úpravách se podíleli členové oddílu kopané a také vojáci útvaru PS. Celkem bylo tehdy odpracováno 1 425 brigádnických hodin.

Bilance oddílu kopané za období 1967–77: Žáci A a B: okresní soutěž, dorost: okresní soutěž, muži B: okresní soutěž, muži A, ročník1967–71: okresní přebor, ročník 1972–76: I.B třída.

V roce 1977 byl uspořádán 1. ročník Memoriálu Karla Kopala, který byl pak pořádán každý rok až do roku 1989. Po skončení mistrovských soutěží se družstva zúčastňovala různých turnajů (TJ Straky v okrese Nymburk, Permon Roztoky u Křivoklátu, Sokol Černovice v okrese Chomutov a od roku 1982 v rámci „družebních sportovních styků“ BSG Turbina Kaulsdorf). V uvedeném období se dařilo v oblasti práce s mládeží, kde družstva žáků a dorostu pravidelně hrála mistrovské soutěže, a je třeba se zmínit též o postupu mužů A do I.A třídy a následně sestupu do okresního přeboru.

V roce 1986 požádali fotbalisté o zaregistrování nového klubu s názvem FK Olympie Březová. Je třeba vzpomenout trenéry mládeže(u žáků Fiala Zdenek a Vlasta a u dorostu Pavel Průcha).

Týmy

FK Olympie Březová FK Olympie Březová B FK Olympie Březová C

Soupiska

Číslo Jméno Věk Pozice
Lukáš Kocourek Brankář
1 Josef Kodl Brankář
1 Jaroslav Kopačka Brankář
24 Tomáš Martinec Brankář
Tomáš Starý Brankář
Josef Bolen Obránce
3 Jiří Borák Obránce
Martin Burkyt Obránce
7 Matěj Chmelenský Obránce
Rostislav Drozd Obránce
15 David Kökeny Obránce
14 Vojtěch Kubera Obránce
14 Daniel Nimrichter Obránce
David Peterka Obránce
Petr Pivarči Obránce
Jiří Šaloun Obránce
Tibor Veselovský Obránce
Lukáš Veselý Obránce
4 Petr Vitko Obránce
Tomáš Bereczký Záložník
Vladimír Číž Záložník
12 Jan Darjanin Záložník
Daniel Deme Záložník
Lukáš Filipec Záložník
15 Dominik Hašek Záložník
Jiří Hořejší Záložník
Stanislav Hradský Záložník
Jan Kasl Záložník
7 Vladimír Kraus Záložník
15 Matěj Kravar 26 let Záložník
Jevgenij Kurčenko Záložník
Jan Machálek Záložník
Pavel Neumann Záložník
Petr Peterka Záložník
Miroslav Peterka Záložník
11 František Rusňák Záložník
David Šarišský Záložník
6 Andreas Seidl Záložník
Daniel Sýs Záložník
Marek Tišl Záložník
Vladimír Träger Záložník
David Vaněček Záložník
Roman Boček Útočník
13 Jan Hodek Útočník
Miroslav Lelek Útočník
Dalin Schönwalder Útočník
Michal Slabyhoudek Útočník
Bronislav Strnad Útočník
21 Ondřej Badocha Neuvedeno
6 Pavel Boukal Neuvedeno
Jaroslav Bystrý Neuvedeno
Jaroslav Hála Neuvedeno
Jiří Mikeska Neuvedeno
14 Tomáš Najman Neuvedeno
6 Václav Neudert Neuvedeno
6 Jan Novák Neuvedeno
5 Patrik Procházka Neuvedeno
7 Tomáš Ptáček Neuvedeno