ROZHOVOR s Filipem Kubalou: Na první ligové zápasy nikdy nezapomenu
Odchovanec moravskoslezských Smilovic, který v dospělém fotbale oblékal například dres Slovácka či Hradce Králové. V létě roku 2023 přestoupil bývalý mládežnický reprezentant do ostravského Baníku, kde působí doteď. Jak hodnotí podzimní část sezony a jaké má vzpomínky na své fotbalové začátky? Přinášíme vám krátký rozhovor s pětadvacetiletým útočníkem Filipem Kubalou!
Baník bude do jara vstupovat ze čtvrté příčky. Jaké byly ambice před začátkem podzimu, co se týče postavení v tabulce v polovině sezony?
Ambice na celou sezonu byly takové, abychom skončili lépe než v minulé sezoně. To znamená mít více bodů než minulou sezonu a samozřejmě být čtvrtí a výš.
Vy jste si na podzim za 16 utkání připsal jeden gól a dvě asistence. Jak hodnotíte podzimní část z individuálního hlediska?
Samozřejmě mám osobní cíle vyšší, vždy to může být lepší. Nicméně týmu se daří, což je nejdůležitější.
Jaké bylo pro Vás osobně nejlepší utkání první poloviny sezony?
Pro mě osobně to byl určitě zápas v Pardubicích.
S kým si v kabině Baníku rozumíte nejvíce?
Předtím to byl Letáček a Markovič a z kluků, kteří jsou tu pořád, je to Juroška, Boula a Buchta.
Vy jste odchovancem Smilovic. Jak vzpomínáte na své první fotbalové krůčky?
Jsou to krásné vzpomínky, nikdy na to nezapomenu. Ke Smilovicím mám velký vztah, takže na svoje první tréninky určitě nezapomenu.
Vaším prvním profesionálním klubem v dospělém fotbale bylo Slovácko, do jehož akademie jste přišel v roce 2013 z Třince. Na lavičce A-týmu jste se poprvé objevil v září roku 2015 krátce po šestnáctých narozeninách. Pamatujete si na to utkání? Byl jste nervózní?
Na první ligové zápasy samozřejmě taky nezapomenu. Mám je pořád v živé paměti. Jestli jsem byl nervózní si už nepamatuju, nicméně byla to pro mě a celou rodinu velká věc. Já si tak splnil první ze svých snů.
Jsou pro Vás zápasy proti Slovácku stále speciální?
Speciální stále jsou, tak jako ty s Hradcem.
Právě za Hradec Králové, který Vás koupil v létě 2022, jste odehrál celkem 57 zápasů. Tolik utkání jste zatím za žádný jiný tým neodehrál. Je Hradec klubem Vašeho srdce?
Na Hradec mám krásné vzpomínky. Byl jsem tam dva roky. Klub, město i život tam jsem si oblíbil a moc se mi tam líbilo (dodává s úsměvem).
V roce 2023 jste přestoupil do Baníku. 23. září téhož roku jste svými dvěma premiérovými góly v dresu ostravského týmu pomohl k výhře 5:1 nad Zlínem. Jak na tohle utkání vzpomínáte?
První start, první gól a první vítězství v Baníku bylo také speciální. Přišel jsem do většího klubu a vytvářím si další zážitky a vzpomínky. Zápas se Zlínem jsme vyhráli větším rozdílem a já vstřelil dvě hezké branky. Byl to krásný zážitek.
Působil jste také v reprezentaci, a to v mládežnických kategoriích U16, U17, U18 a U19. Na jaký moment v českém dresu vzpomínáte nejraději?
Těch momentů bude určitě více. Od prvního gólu v reprezentaci, přes kvalifikace na Mistrovství Evropy až po starty proti nejlepším evropským zemím. Krásné zážitky a konfrontace se světovými hráči.
Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.
Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.
Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz