Rozhodčího tahal hráč za ucho, klid neměl sudí ani v šatně po předčasném ukončení zápasu

0

Zápas Libouně s Vracovicemi, utkání IV. třídy okresu Benešov, byl ukončen ve 38. minutě z důvodu fyzického ataku hlavního rozhodčího. 

Hostující Vracovice stihly za úvodních osmnáct minut nasázet Libouni tři branky a za stavu 3:0 směřovaly k tříbodovému zisku. Jenomže ve 38. minutě bylo všemu konec. Rozhodčí Petr Husák popsal dění v zápise ze zápasu: "Domácí hráč mi začal sprostě nadávat. Udělil jsem mu žlutou kartu, kterou mi následně vytrhl z ruky a strčil do mě. V tu chvíli se ke mně seběhli témeř všichni hráči domácí Libouně. Jeden z domácích hráčů mě chytl za ucho a následně za hlavu. Udělil jsem mu červenou kartu."

 

Situace se vymkla sudímu z rukou a bylo jasné, že domácí tým se jen tak neuklidní. "Po celou dobu mi domácí hráči sprostě nadávali. V tu chvíli jsem se rozhodl zápas ukončit. Po celou dobu mé cesty do kabiny rozhodčích mě domácí hráči častovali nadávkami. Před kabinou rozhodčích stála osoba z domácí strany a nechtěla mě pustit do kabiny a vyhrožovala mi, že odtud neodjedu zdravý, že jsem čů*ák a až se převléknu, že mě zmlátí. Pořadatelská služba nebyla vůbec k dispozici," stěžoval si po utkání sudí.

 

Klid neměl hlavní rozhodčí ani v šatně: "Domácí zvenku neustále uráželi mou osobu. Asi po deseti minutách přišel jeden z hráčů domácích do kabiny rozhodčích a přesvědčoval mě, abychom zápas dohráli, až po několika odmítnutí z mé strany opustil kabinu rozhodčích." O osudu utkání se tak rozhodne stolu, víc než pravděpodobná je kontumace ve prospěch Vracovic a postih pro domácí hráče a klub. "Zápis o utkání jsem uzavřel sám za stranu domácích, kteří se nedostavili k uzavření zápisu. Hosté v pořádku zápis uzavřeli. Když jsem opouštěl hřiště v Libouni, tak mi domácí hráči nezapomněli připomenout, ať už se k nim radši nevracím. Závěrem bych chtěl uvést, že jsem se bál o své zdraví," konstatoval sudí.


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou