Lheničtí využili dobu v "zajetí koronaviru" k jeho úpravám. Již v předjaří melioračním zásahem provedli odvodnění hrací plochy, aby se poté pustili do "totální" přestavby vnitřních prostor kabin s tím, že práce budou dokončeny do lhenické pouti. Tak se i stalo! Fotbal se v ten čas do lhenického fotbalového stánků navrátil.

SK Lhenice (I.B tř.sk.B) - Blaník Strunkovice (I.A tř.sk.A) 2:1 (1:1)

Branky: 21'. 0:1–R.Žurek, 28'.  1:1–L.Balogh, 53'.  2:1–J.Schön

Sudí: P.Pánek – M.Harvalík, J.Trněný ml.

Sestava SK Lhenice J.Dvořák - Z.Tůma, L.Kopf, K.Ryšánek, J.Schön, M.Rosa, J.Beran, D.Trojan, D.Jirkovský, M.Mahák, L.Balogh. Střídali: Z.Plojhar – P.Vincik, D.Šindelář, R.Sura, Vl.Burda

Sestava Blaník Strunkovice: A.Kašpar – M.Kuneš, Z.Vojtíšek, V.Páník, J.Gažík, J.Žurek, J.Brych, S.Pravda, R.Žurek ml., M.Dvořák, P.Ostádal, R.Žurek st., A.Kadlec.

Blahopřání k "devadesátinám".

V samém úvodu utkání domácí Lheničtí pogratulovali nejstaršímu členu lhenického SK Jiřímu Bartákovi k "devadesátinám“, kterých dosáhl 23.7., a též mu poděkovali za dlouholetou odvedenou práci pro klub a stálou přízeň i přes pokročilý věk.

Podstatné momenty utkání

Domácí lhenický tým nastoupil po dlouhé době k prvnímu přípravnému utkání, na rozdíl od týmu hostí, a na jeho herním projevu to bylo patrné...

První poločas

7'.        - první branková možnost hostujícího týmu – nebezpečnou jeho střelu stačil Beran zablokovat

11'.      - šance domácích – Mahákův centr do šestnáctky Schön zakončil málo razantně

13'.      - po nevydařeném odkopu domácích míč získal soupeř – jeho samostatný únik bravurně zlikvidoval gólman Dvořák

16'.      - další gólová příležitost Strunkovických – Žurkovo zakončení však opět skončilo zablokováno

21'.      - R.Žurek po uvolnění obešel stopéra i gólmana a poslal strunkovický tým do vedení 0:1

27'.      - po zaváhání obrany hostí získal míč Tůma – nabil jej pod sebe Mahákovi, jeho střela ale byla nepřesná

28'.      - po Trojanově přesné nahrávce. Balogh po převzetí míče zamířil " do černého" a srovnal na 1:1

43'.      - domácí Vincik poslal balón do šestnáctky do výhodné střelecké pozice Šindelářovi, nepřesným jeho zakončením byla šance zmařena

44'.      - za faul domácích ve vápně nařízenou penaltu střelec strunkovické branky R.Žurek neproměnil!

Druhý poločas

47'.      - po provedeném rohovém kopu domácími se k balónu dostal Rosa, jeho razantní střela přes blok do sítě neprošla

53'.      - z Ryšánkova rohového kopu Schön přesnou trefou hlavou strhl těsné vedení na stranu domácích, Lhenických - 2:1

55'.      - po dobré kombinaci Burda vyslal Vincika – ten sám před gólmanem jej přehodil, ale branku netrefil

66'.      - Strunkovičtí získali v sérii několik rohových kopů i z nich odražených míčů, avšak nic gólového z toho nevytěžili

78’. až 87'.  - ve snaze po vyrovnání tlak hostujícího týmu s blížícím se závěrem   narůstal, a to i s velkými gólovými šancemi, kdy jen jejich neproměňováním, ale i několika skvělým zákrokům lhenického gólmana Plojhara a i beků před ním se jim vyrovnat nepodařilo.

Domácí lhenický tým tak v prvním přípravném zápase těsně zvítězil.

Sepsal: Jan Bumba

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.