0

V osmifinále domácího poháru porazili fotbalisté Sparty Ostravu 1:0. Postup do dalšího kola vystřelil domácím v 89. minutě z penalty slovenský reprezentant Dávid Hancko.

Zápas se měl původně odehrát již před dvěma týdny, ale kvůli nákaze koronavirem v týmu Sparty byl odložen. Ve velmi vyrovnaném a často přerušovaném utkání byli nakonec šťastnější hráči domácí Sparty. Když už to vypadalo, že na Letné bude k vidění prodloužení, stáhl hostující Kaloč ve vápně Krejčího. Rozhodčí Julínek odpískal penaltu a ještě udělil druhou žlutou Kaločovi, který musel předčasně do sprch. Penaltu proměnil Hancko a vystřelil Spartě postup do čtvrtfinále MOL Cupu.

Speciální duel to byl pro trenéra domácích Pavla Vrbu, který za Baník hrával a začínal tam i trenérskou kariéru.