Jan Pauly informuje o předkládaných návrzích

0

Generální sekretář FAČR, JUDr. Jan Pauly, je na svých facebookových i twitterových účtech značně aktivní. V poslední době informuje zejména o jednáních s Národní sportovní agenturou (NSA) a umožnění sportovních aktivit nejen amatérským fotbalistům. 

Jeho posledním příspěvkem z 16.2.2021 na facebookovém profilu @honzapauly bylo sdělení o probíhajícím vyjednávání s NSA ohledně tréninkových možností na fotbalových hřištích. Celý text níže:

 

"Obnovení tréninkového procesu je pro nás nyní absolutní prioritou! Připravili jsme materiál definující systematické změny pro trénování, který jsme předložili NSA a opakovaně jej ve spolupráci s NSA hodláme okamžitě prosadit na úrovni vládního opatření v co nejkratším termínu. 

 

Klíčovými body jsou:

 

1) Změna přístupu k výkladu velikosti sportoviště. Fotbal disponuje plochou hřiště cca 6000 m2.

 

2) Navýšení počtu trénujících hráčů na jednom sportovišti. Je nepřijatelné ctít dále pravidlo, že na hřišti bude jedna dvojice.

 

3) Poskytnutí a distribuce metodických videí členům FAČR k uspořádání tréninkové jednotky. 

 

4) Dodržení všech hygienických opatření zajišťující bezpečnost a eliminaci možného šíření nemoci covid-19. 

 

Cítíme, že změna musí být okamžitá, v opačném případě budou škody na našich dětech nenapravitelné. Amatérský sport nemůže zůstat upozaděn. Chce se mi věřit, že každodenní práce lidí na Asociaci, za níž jim patří velký dík, dojde brzy smysluplného cíle, a my se budeme moci vrátit k naší milované hře." 

 

Amatérští fotbalisté takovou činnost jistě kvitují. Dojde se však k rozumnému řešení, nebo se vše smete ze stolu?


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou