FOTOSERIÁL: Amatérský fotbal v Německu

0

Fotbal je v Německu velkým fenoménem. Obrovské stadiony, vysoké návštěvy – to vše je u našich sousedů samozřejmostí. Jaký je však fotbal v Německu na nižší úrovni? Podívejte se do fotogalerie od groundhopperů!

Německý fotbalový svaz organizuje fotbalové soutěže na nejvyšších pěti úrovních, ty lze také považovat za profesionální či poloprofesionální. Mezi tyto soutěže řadíme 1. Bundesligu (18 týmů), 2. Bundesligu (18 týmů), 3. Ligu (20 týmů), Regionalligu (5 x 16 týmů) a Oberligu (12 x 16 týmů). První tři soutěže jsou celostátní, od čtvrté nejvyšší soutěže mluvíme o regionálních soutěžích.   

 

Od šesté úrovně se hrají soutěže, které organizuje 21 fotbalových svazů, které působí v šestnácti spolkových zemích. Na šesté úrovni jsou tedy nejvyšší soutěže jednotlivých fotbalových svazů a říká se jim Landesliga, dalšími soutěžemi jsou Kreisoberliga, Kreisliga A, Kresliga B, Kreisliga C, Kreisliga D, 1. Kreisklasse, 2. Kreisklasse a 3. Kreisklasse. V některých částech soutěže končí na desáté úrovni, jinde až na čtrnácté.

 

Podívejte se do fotogalerie od groundhopperů @eastern1909, Sachseninformer, Ultra week, Groundhopping @ Ultra a @dieser_littmann která vám ukáže, jaké jsou rozdíly mezi německým a českým fotbalem!

 

Amatérské kopané za našimi západními hranicemi jsme se věnovali i v minulosti, a to ZDE.


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou