Kdo byl absolutním smolařem sezóny? Vlastňák si dalo 2912 fotbalistů!

1

Jsem smolař! Vlastní gól, a zrovna si ho musím dát já a být za dřeváka! Možná že právě takové myšlenky jste měli ve fotbalovém ročníku 2018/19 po rozvlnění sítě za zády brankáře vašeho týmu. Nebojte, nebyli jste v tom sami, vlastenec taková vzácnost nebyla...

Některé jsou ukázkové, kdy chcete napálit míč do bezpečí a místo toho ke svému údivu, stejně jako k překvapení všech spoluhráčů, trefíte neomylně růžek vlastní brány. Jiné vynucené, kdy hráči jako poslední záchranu při přečíslení zkouší zabránit skluzem přihrávce na hráče připraveného zakončit do prázdné brány a srazí si míč do sítě. Další pak vyloženě smolné – při závaru ve vápně vám míč spadne na záda a jak na potvoru se odrazí směrem do brány. I takové branky ale rozhodují zápasy.

 

Ve fotbalových soutěžích České republiky od 1. ligy po nejnižší soutěže padlo za sezónu přes 3000 vlastních gólů, o které se postaralo 2912 smolařů. Petru Zielonkovi, hrajícímu moravskoslezskou I.A třídu za SK Stonava, se podařilo nevídané - během podzimu si dal rovnou čtyři vlastní góly. Na jaře už si sice dával pozor a další vlastňák nepřidal, i tak mu ale prvenství nikdo nesebral – nikdo jiný na metu čtyř vlastních gólů už nedosáhl.

 

Probíraný pak byl příběh prvoligového Martina Chlumeckého, který byl vrchním smolařem Dukly a dal si tři vlastňáky. Stejně tak si v sezóně počínalo sedm dalších fotbalistů. A hned 124 hráčů si dalo dvě vlastní branky – i jejich přehled najdete ve fotogalerii!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žebříček TOP 500 nejlepších střelců sezóny

ZLÝ MUŽ SEZÓNY 2018/19: Žebříček nejtrestanějších hráčů českého fotbalu

 


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.
23. 7. 2019 15:55
Přejít na SpFling.com - skvělý seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít partnera mít sex!

Ostatní čtou