Výsledky druhého kola poháru PKFS, o góly rozhodně nebyla nouze

0

Ze sobotních zápasů byl pro diváky nejnapínavější duel Tlumačova s Holýšovem, který rozhodnul až penaltový rozstřel. Domácí tým byl nakonec šťastnější a postupuje do třetího kola. Ostatní zápasy byly výsledkově naopak zcela jasné a dále jdou s pěti vstřelenými brankami Horaždovice, Nepomuk a Přeštice. Dva góly stačily na postup Rozvadovu, těsnou výhru zaznamenaly Vejprnice.

Již známé účastníky třetího kola doplnil v neděli Chotíkov, který přežil vyložené šance Kralovic a také Sokol Lhota, která přejela Křimice 6:0

Chotíkov postupem živí šanci na obhajobu loňského prvenství v poháru, Kralovice doplatily na neproměňování šancí

Sokol Kralovice – FC Chotíkov 0:2 (0:1)

Zápas poznamenala brzká penalta, která vznikla po zaváhání kralovického brankáře a darovala do té doby nevýraznům hostům snadné vedení. Kralovice se prezentovaly v prvním poločase několika vyloženýmí šancemi, které ale trestuhodně zahodily. Chotíkov se po proměněné penaltě nikam nehnal, držel těsné vedení a se štěstím přečkal i ty největší šance Kralovic v prvním i druhém poločase, kdy útočnící domácích trestuhodně neproměňovali ani šance z malého vápna. V úplném závěru pojistil výhru Chotěborský, který využil rozhozené kralovické obrany a pohodlně doklepl do prázdné brány. Spálené šance musí domácí dvojnásob mrzet, protože výrazně usnadnily cestu hostů za postupem.

Branky: Levý (pk), Chotěborský, ŽK: 3:2, diváci: 55

S. Křimice  -  S. Lhota  0:6 (0:1)

Branky: Fiala 3, Strejček 3, diváci: 50