Krakovany nestačily na Řečany

0
Řečany nad Labem - Krakovany 2:0 Další přátelské utkání odehrál celek Krakovan na krásném hřišti v nedalekých Řečanech nad Labem. Místní klub hraje 1.B třídu Pardubického kraje a tak jsme byli zvědaví, jak měření sil dopadne. Počasí bylo spíše na koupačku, ale na obě dvě mužstva svítilo sluníčko stejně.

SK Krakovany sestava: Špinka, Šindelář, Tlučhoř, Věříš, Kutil, Hačka, Dostál, Pospíšil, Olexa, Novotný, Antoš. Střídali: Douděra, Jelínek

Začátek zápasu na nás Řečany vlétly jak uragán a přikovaly nás k vápnu. Jsem rád, že letos už nemusím na Matějskou, protože prvních 15 minut to byl pěkný kolotoč. Celý první poločas jsme se bránili a zkoušeli jsme podnikat brejky, což nám moc taky nešlo. Ve 25. minutě musel vystřídat Šindelář. Hrát v 35 stupňovém vedru s antibiotiky nebyl úplně dobrý nápad a nahradil ho Jelínek. Poločas 0:0. Tenhle výsledek jsme brali.

Střídání: Na naší straně šel do brány Zdenda Douděra, na straně Řečan domací poslali 5 nových hráčů. Takhle má vypadat ideální příprava. Řečany začínají příští týden mistráky, takže jak by řekl trenér Sparty Andrea Stramaccioni: "Jsou v jiné fázi příravy".:DD

Druhý poločas se hra vyrovnala, ale začali jsme mít čím dál větší výpadky v obraně. Působili jsme chaoticky a hráče soupeře jsme nestíhali. Z toho pramenily další tutovky, které zatím pochytával Zdenda. V 60 min. soupeř kopal penaltu. Naštěstí jí šel kopat náš hráč ve službách Řečan Martin Loužil a jako pravý Krakovák jí přestřelil. Další nepříjemnost pro nás, když jsme přišli o Michala Věříše, který obětavým zákrokem zabránil gólu, ale udělal si výlet do kolínské nemocnice pro tři stehy na víčku. Na hřiště se vrátil Šindelář, naštěstí už se mu přestala motat hlava a mohl hrát. Soupeř potom svojí převahu přetavil ve dva góly a naše první letošní prohra byla na světě. Na šance to bylo asi 10:5, takže výsledek spravedlivý. Řečany nás překvapily rychlým kombinačním fotbalem a přejeme jim, ať se jim v sezóně daří.

Dalším naším soupeřem bude v sobotu od 17:00 Čáslav "B".

autor: Jan Špinka ml.