Přinese poctivá zimní příprava a výměna trenéra TJ Topolné ovoce?

0
TJ Topolná zápasí v 1.B třídě po dlouhých 42 letech. O tom, jak si tým vede po první půli sezóny, se podělil člen výkonného výboru David Večeřa.

 

 

Přinesla do týmu zimní pauza nějaké změny? 

 

Nejvýraznější změnou byla asi změna na trenérské lavičce. Po vzájemné dohodě u týmu skončil trenér Radek Pekárek, kterému bychom ještě touto cestou chtěli poděkovat za práci u našeho klubu. Hlavním trenérem se stal dosavadní asistent Ondřej Hoferek. Ondra je místní kluk, odchovanec klubu, který má zároveň mnoholeté hráčské zkušenosti z vyšších soutěžích a jsme přesvědčeni, že je dobrou volbou. Co se týká hráčského kádru, byly změny spíše kosmetické. Kariéru dočasně přerušil Jakub Foltýn a pro jarní část nebude k dispozici, Naopak se k týmu připojil 19-letý Tomáš Dleštík, který přichází z Jiskry Staré Město, avšak podzimní část sbíral své první zkušenosti s dospělým fotbalem v Traplicích. Prozatímním posledních příchodem do týmu je Miroslav Zapletal z Jankovic.

 

Jak probíhala zimní příprava?

 

Ke společným tréninkům se tým pravidelně 2x týdně začal scházet od 15.1. Připravujeme se v domácích podmínkách na umělé trávě a vzhledem k mírné letošní zimě se v posledních dnech tým připravuje již i na přírodním povrchu. Momentálně máme za sebou sehrány dvě přípravné utkání a to proti celku z Kunovic (1.A-B), kdy jsme těšně prohráli 2:3 a vítězný zápas proti Traplicím (OS-A 4:1. Do začátku ročníku nás ještě čeká generálka na mistrovská utkání 19.3 10:00 ve Zlechově (1.A-B)

 

Jak jste spokojení s průbežnou pozicí v tabulce?

 

S prozatímním 6. místem v tabulce panuje určitě spokojenost. Byla tam sice nějaká utkání, kdy jsme o 3 body přišli až v samotném závěru utkání a bylo by to v tabulce ještě veselejší, avšak vzhledem ke kvalitě soupeřů a s tím, že se pro nás s novou soutěží stále seznamujeme, postavení v tabulce určitě bereme. Minulý nedohraný ročník, byl pro nás premiérový v 1.B třídě po dlouhých 42 letech. Bohužel vlivem rekonstrukce stadionu jsme i těch 9 odehraných utkání sehráli na hřištích soupeře, takže až tuto sezonu si naplno užíváme návrat krajského fotbalu do Topolné.

 

Jaké jsou vaše ambice pro jarní část?

 

Určitě se pohybovat a udržet postavení v prostředních patrech tabulky. Nejlépe co nejdříve být úplně z boje o záchranu a fotbalem bavit naši vždy početnou diváckou kulisu.

 

Budete se soustředit spíše na defenzivní nebo ofenzivní hru?

 

Defenziva nám na podzim docela dobře fungovala, sice počet obdržených branek 29 tomu úplně tak nenapovídá. Bohužel je to hodně zkreslující dvěma výpadky ve Zborovicích a Ořechově, kdy jsme inkasovali dohromady hrůzostrašných 17 branek. Proto bych řekl, že naším cílem bude vypilovat spíše ofenzivní hru, aby padalo více branek, diváci se bavili a my vyhrávali. 

 

Jak jste spokojeni s formou z posledních zápasů před zimní pauzou?

 

Konec sezony nás zastihl určitě v dobré formě , kdy jsme z posledních třech utkání získali 7 bodů a to ještě o výhru v Tlumačově jsme přišli penaltou v 90.minutě. Jsme za ten konec podzimu rádi, jelikož jsme se díky tomu odpoutali od dolních pater tabulky a bude se nám na jaře lépe dýchat.

 

Jaké jsou nejsilnější a nejslabší články články vašeho mužstva?

 

Určitě nás zdobí bojovnost, díky které se dokážeme herně i bodově vyrovnat na pohled kvalitnějším mužstvům v této soutěži. Naopak mnohdy máme problém s koncovkou a bohužel na branku se poté hodně nadřeme

 

Trápí tým nějaké dlouhodobé zranění?

 

Bohužel od začátku sezony jsou mimo hru v minulých sezonách pro naši hru stěžejní hráči kapitán Pavel Hoferek a nejlepší střelec mužstva Jan Foltýn. S němi by to bylo taky jiné. Oba mají dlouhodobější zranění, které si vyžádali i operační zákrok, avšak oba již začínají s lehkým tréninkem a minimálně pro začátek nové sezony by již měli být k dispozici.

 

Jaká je vaše předpověď pro následující utkání s Uherským Ostrohem?

 

Chtěli bychom začít jarní sezonu určitě vítězně. Domácí utkání bychom měli zvládat, avšak Ostroh nám určitě nedá nic zadarmo a první jarní zápasy po dlouhé pauze bývají zrádné, kdy ještě ani trávník není v nejlepší kondici. Očekávám těžkou bitvu.

 

Jak váš tým poznamenalo covidové období?

 

Období bez tréninku, zápasu a vlastně všeho fotbalového setkávání jak jsme byli zvyklí nebylo lehké pro nikoho. Pro nás bylo důležité, že to nikoho neodradilo s fotbalem přestat a tým zůstal nezměněn. Doufáme, že něco podobného již nikdy nebudeme muset zažít.

 

Štítky

Aktuality z klubu Zlínský | 1.B třída sk. C TJ Topolná

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.