OBRAZEM: Přeštice loupily v Mariánských Lázních

0
Celek Přeštic potvrdil v prvním divizním kole roli velkého favorita celé soutěže, na hřišti Viktorie Mariánské Lázně vyhrál jasně 6:2. V dresu Přeštic se objevil i devětadvacetiletý záložník David Štípek, který má na svém kontě téměř stovku ligových startů.

V lázeňském městě odstartoval nový divizník ročník 2021/2022. Domácí Viktoria hostila Přeštice, které jsou největším favoritem na celkové prvenství. A tým z Plzeňska to potvrzoval od úvodních minut. Hned ve 4. minutě se do zakončení dostal hostující Tomáš Arzberger a Daniel Šmejkal byl bez šance, 1:0 pro Přeštice. Uběhly pouhé čtyři minuty a stav utkání se měnil znovu. Opět zakončoval agilní Tomáš Arzberger a znovu přesně, 2:0 pro hosty. Jen o tři minutky později přišel centr z levé strany, ve vápně si míč našel kanonýr František Nedbalý, který ho perfektně uklidil za bezmocného brankáře. Jenže hosté byli i nadále aktivnější a ve 20. minutě domácím opět utekli na rozdíl dvou branek. Po standardní situaci se prosadil Sebastien Böhm. Další branka v prvním dějství už nepadla a celek Přeštic tedy vedl 3:1.

Začátek druhého poločasu patřil opět hostům. Lukáš Mudra byl na konci celé akce a zvýšil už na 4:1. Jiskřičku naděje vykřesal domácím v 72. minutě opět kanonýr Nedbalý, který přesnou hlavičkou snížil na rozdíl dvou branek. Závěr utkání ovšem celek Přeštic zvládl na jedničku, dvakrát se prosadil a nakonec v lázeňském městě vyhrál 6:2.

V dresu hostujícího celku se představil i zkušený záložník David Štípek, který má na svém kontě 93 ligových zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky a na jedenáct jich přihrál. S Plzní navíc oslavil mistrovský titul. A jeho rychlost a přehled dělal hráčům Mariánských Lázní velké problémy. Celek Mariánských Lázní zajíždí ve druhém kole do Katovic. Mužstvo Přeštic vyzve v následujícím kole Rokycany.

Autor článku: JAKUB KOPŘIVA

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.