Malesice si poradili s týmem Zbiroha

0
Třetí vítězný zápas v řadě posunul Malesické na 4. místo v tabulce.

Třetí vítězný zápas v řadě a posun tabulkou směrem nahoru. Celkové zlepšení naší hry a hlavně dodržování rolí každého hráče s sebou nese ovoce. Hned se nám v Malesicicíh dýchá lépe a určitě je přínosem i velká návštěvnost a HLAVNĚ pořadatel Aleš Tolar, který se jako správný starosta postavil do čela boje za podporu Malesického sportu a celý zápas nás provádí komentářem, hudbou a o poločase soutěží o piva od minipivovaru Valvara, který v Malesicích vaří pivko.

K samotnému zápasu: Věděli jsme, že soupeř z Rokycanska nebude lehký, jednak je na posledním místě a bude chtít "urvat" body a hlavně jejich houževnatý přístup ke hře se velmi těžce brání. Prvních 10 minut hry bylo v jiném režimu než třeba v Plasích, tam jsme na soupeře vlítli jak uragán, kdežto nyní jsme tak nějak setrvávali a nemohli se vyhecovat k požadovanému hernímu tempu. Naštěstí po 1é minutách se diesel začal rozjíždět a my se  dostávali více do přečíslení a vznikali i gólové šance. Za zmínku stojí, že v útoku chybělo naše úderné duo Svoboda-Otýs, kteří nebyli zdravotně v pořádku a tak je zaskočil rychlík Alex Boguševskij s kolegou Kájou Schleisem. Druhý jmenovaný se podepsal hned pod prvním gólem, kdy krásně zatáhl míč po pravé straně hřiště a poslal míč celým vápnem na zadní tyč, kde chladnokrevně zakončil Hrabchak. 1:0 a hned se lépe dýchalo. Do konce poločasu jsme byli aktivnější a měli více ze hry než soupeř, moc šancí na Lukáše Homolku nešlo a jediná nebezpečná akce byla bravurně zlikvidována.

Do druhé poloviny jsme vlétli lépe, než do první a hra se odehrávala pod naší taktovkou a až na pár detailů jsme velmi dobře bránili a drželi míč. po jedné z akcí se po krásném centru od Peti Henricha dostal k hlavičce Milan Legát, gólman velmi efektivním zákrokem střelu vyrazil, ale poté obránce nesmyslně fauloval ještě ve vápně a nařízenou penaltu sám faulovaný se štěstím proměnil. To na naše kopačky přineslo klid. Bohužel se pak již nehrál pohledný fotbal, soupeř se snažil dlouhými nákopy probojovat k naší bráně a my se dost přizpůsobili a kopali také. Takže pro fanoušky to nebylo zrovna oku lahodící fotbalové utkání, ale nejde přeci jen o krásu. Konečné skóre bylo opět z penalty, kdy se po levé straně hezky vykombinoval míč a Robert Kazda se ocitl sám před brankářem, kde byl opět obráncem faulován. Druhý gól v zápase si tedy připsal proměněnou penaltou Milan Legát a završil tak finální výsledek zápasu na 3:0.

v dalším zápase nás čeká opět na domácím hřišti silný soupeř z Rakové, kde hraje i náš kamarád a bývalý spoluhráč Jan Mrvka, tak se budeme těšit na hezký fotbalový zážitek 27.9. od 15:30.