První příprava na mistrovské zápasy I. B třídy proti Leštině skončila dvoubrankovou porážkou

0
Jiskra nastoupila ve velice kombinované sestavě a jen s dvěma hráči na střídání

Zruč nad Sázavou – Fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou odehráli první přátelské přípravné utkání před podzimní sezonou 2019/20 I. B třídy.

Jiskra Zruč nad Sázavou (I. B třída) – TJ Leština u Světlé n. S. (I. A třída) 3:5 (1:2)

Jiskra nastoupila ve velice kombinované sestavě a jen s dvěma hráči na střídání.

Začátek utkání patřil domácím, když Zeman trefil dvakrát tyč. Na hráčích byla vidět chuť se předvést novému trenérovi a také nové návyky, které diváci u zručských hráčů dlouho neviděli. Přenášení hry z jedné strany na druhou přispělo k vyrovnanému zápasu s běhavějším soupeřem.

Po dvaceti minutách začala Leština přebírat aktivitu, protože některým hráčům došel po náročném víkendu dech. První branku vstřelili hosté v 15. minutě, kdy nejdříve Cudlín čaroval, ale na dorážku nedokázal reagovat – 0:1. Jiskra kontrolovala střelou aktivního Zemana a Viktory. Přesto se hosté radovali ve 33. minutě z druhé branky. Dlouhý aut Leštiny tečoval před Cudlínem Jouza a míč skončil od tyče v brance – 0:2. Druhá branka Jiskru srazila, Leština si připisovala jednu šanci za druhou, které buď brankář Cudlín pochytal anebo hosté trestuhodně zahodili. Domácí se však v závěru první půle branky dočkali. Jouza nejdříve střílel z poza vápna, hostující brankář vyrazil jen k Martinákovi, který vrátil na malé vápno rozběhnutému Jouzovi – 1:2. Jiskra se sice v závěru nadechla, ale velké šance opět počítali jen hosté, kteří přestříleli Jiskru v prvním poločase 8:15.

Druhou polovinu utkání začali lépe hosté, ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Kdyby Leština vedla v 60. minutě 3:7, nikdo by se nedivil. A tak Jiskra trestala -  v 66. minutě krásně přenesl míč Zeman na Viktoru, který si zpracoval míč do běhu a lobem překonal hostujícího brankáře – 2:2. O sedm minut později došlo k prostřídání brankářů. Daněk zaujmul pozici místo Cudlína, který se postavil do středu zálohy a nebýt jeho zranění po třech minutách na hřišti, mohlo být ještě pro Leštinu zle. Protože Cudlín toho za ty tři minuty stihl docela dost, rozdával míče, sám zakončoval a byl jen kousek od vstřelené branky. Bohužel po vystřídání hra upadla do podprůměru. Jiskra je v plném tréninku, tak nejen náročný víkend, ale náročné tréninkové jednotky se projevily na únavě hráčů Zruče nad Sázavou. Hosté ztratili před brankářem Daňkem respekt a během 81. - 85. minuty vstřelili rozhodující tři branky - 2:5. Jiskra kontrolovala Cudlínem brankou z penalty, kterou spíše sudí Uher věnoval hráčům domácích za statečný výkon proti vyzrálejšímu soupeři.

Svatopluk Veroněk, trenér Jiskry: „V neděli jsme nastoupili k prvnímu přátelskému utkání proti účastníkovi 1. A třídy kraje Vysočina Leštině u Světlé. Do utkání jsme nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy a s dvěma náhradníky. Utkání pro mě mělo poznávací charakter, ve kterém jsem mohl poprvé vidět tři hráče, kteří kvůli pracovním povinnostem ještě nezasáhli do tréninkového procesu. I přes porážku 3:5 jsem si udělal dostatečný obrázek o mužstvu, které má v sobě vůli a chuť na sobě pracovat.“

Branky Jiskry: 39. Jouza, 66. Viktora, 85. Cudlín (PK). Rozhodčí: Jiří Uher. ŽK: 1/1.

Sestava Jiskry: Cudlín (Daněk) – Z. Louda (J. Váňa), Musil, Jouza, L. Jelínek – Kotek, L. Martinák, T. Martinák, Viktora, P. Bareš - Zeman. Trenér: Svatopluk Veroněk. (ver, jot – foto: Josef Tůma)