Žacléřští po titulu v okresu mají i pohár

0
Baníkovci vhráli vše co se dalo

Baník Žacléř byl ve finále poháru potřetí v řadě, před dvěma lety těžce nesl domácí prohru s Mladými Buky 0:1, loni dopadl ještě hůře, po remíze 2:2 s FK Pořičí prohrál penaltovou loterii. Do třetice čekal žacléřské ve finále ještě nedávný účastník krajských soutěží FC Rudník. V letošním ročníku vyzněly oba vzájemné duely prvních dvou celků okresního přeboru jednoznačně pro Žacléř. Na podzim deklasoval Baník soupeře 8:1 a v jarní odvetě potvrdil pozici lídra přeboru výhrou v Rudníku 3:0. Finálový souboj mohl hned v úvodu přiklonit na stranu Rudníku Čáp, gólman Volhejn pohotově lapil.

Poté se spustila lavina útoků na rudnickou branku, které dokázali, dle zápisu "hosté", jen stěží odolávat. Pek i Ondráško v jasné šanci selhali, gólovou hlavičku Víta a radost Baníku zastavil praporek asistenta, varování Rudníku nestačilo a tak po dalším centru z levé strany nezaváhal Pek - 1:0. Hra se poté vyrovnala a "domácí" po brejku přidali druhý gól. Do poločasu mohli skóre navýšit Ondráško a Kovačík, ale neproměnili. Mrzet to Baník nemuselo, protože nástup do druhé půle byl drtivý, krásné kombinace, vyšachování obrany a pěkné zakončení v podání Víta zlomilo utkání a Rudník se začal soustředit spíše na to, aby neodjel s debaklem. Čestný gól daroval Rudníku gólman Volhejn, poté však střídající Těžký dvěma zásahy navýšil skóre.

Poté se utkání již dohrávalo a po závěrečném hvizdu propukla v žacléřském táboře zasloužená radost, neboť žacléřští borci přidali k vítězství v soutěži také titul v poháru a slaví vytoužený "double".