Nový herní styl? Aneb změny v Bohunicích. Na jaké pozice si věří?

0
Vyzpovídali jsme kapitána týmu Tatran Bohunice Marka Krála, abychom se dozvěděli aktuality nejen o jejich přípravě, ale i jejich pohledu na jarní část soutěže.

V jakém tempu probíhá zimní příprava? Co chcete zlepšit? Kde probíhá vaše soustředění?

Jsme zhruba v polovině zimní přípravy, která probíhá ve vysokém standardu a tempu. Zatím jsme se spíše zaměřili na nabírání fyzické kondice, snažíme se zkoušet různé herní styly a zapracovat nové hráče. Absolvovali  jsme soustředění v Luhačovicích. Koncem února pak pomalu začne ladění sestavy, secvičování kombinancí a nacvičování různých herních situací, tak abychom zvládli první mistrovské utkání s Mutěnicemi, které pro nás bude velmi důležité v ohledu na vyrovnanost tabulky.Přišly k vám již nějaké posily, nebo na nějaké čekáte?

Co se týče posil, tak jsme spíše vsadili na osvědčené hráče a do Bohunic se vrátili Nikolas Burčík - útočník (návrat z Ráječka), Dominik Musil - obránce (návrat z Ráječka), Ivan Lacko - záložník (návrat z Rakouska), plus jsme vyztužili zadní řady díky příchodu dvou brankářů Viktora Zacha (Zbrojovka) a Petera Balčiráka (Rosice). V plánu máme ještě jednu posilu a to Jakuba Šplíchala z Blanska, u kterého v současnosti probíhají jednání mezi kluby.Máte nadějné, mladé hráče, využijete nějak jejich služeb?

Určitě bychom chtěli znova využít naše mladé kluky, kteří  se určitě během sézony představí na hřišti, tak aby doplnili tu kostru zkušenějších hráčů, od kterých mají velkou příležitost posbírat spoustu zkušeností...V republice řádí chřipková epidemie. Zasáhla nějak vaše hráče a jejich zimní přípravu? 

Spíše než chřipková epidemi nás trápí zranění několika hráčů, i když teda několik kluků onemocnělo v době soustředění, a tak jsme do Luhačovic museli dodatečně povolat z Brna několik kluků. 

 

Co říkáte na své postavení v tabulce? Mrzí vás nějaké ztracené body? 

 Na podzim jsme měli jak dobré tak i špatné výkony, ale to k fotbalu patří. Už před sezónou jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, protože oproti jaru jsme zásadně obměnili kádr i trenéra. Osobně jsem ale doufal, že skončíme výše v tabulce, i když letos je to asi nejvyrovnanější ročník, co jsem kdy hrál. Nemůžu říct, že jsme podzim odehráli špatně, jenom škoda, že jsme se někdy nevyvarovali školáckých chyb. Sice při pohledu na tabulku 7. místo nevypadá vůbec pěkně, ale ztrácíme 9 bodů na prvního a pouze 6 bodů na druhého, což je v hratelné a naši hráči se porvou o všechny body.

 

Jaký byl váš cíl před sezonou? Naplnili jste ho? A jaký cíl máte nyní i s ohledem na nové posily?

Bohunice nejsou klub, který si řekne, že letos musíme bezpodmínečně soutěž vyhrát, ale každý rok máme určité ambice a očekávání na to se pohybovat v popředí tabulky a letošní ročník nebyl výjimkou. Tvrdit, že se nám to letos nepovede, je podle mě předčasné, jelikož jsme teprve v půlce soutěže. Sice máme před sebou těžké jaro, ale s kádrem, který se pro jaro chystá, to vidím jako velice reálné se posunout do top trojky.

 

Dokázal byste říct nejlepšího hráče z týmu? 

Omlouvám se, ale z pozice kapitána vám nejlepšího hráče nevyberu, na to je potřeba se zeptat někoho jiného, jelikož by to nemuselo být objektivní. 

 

AUTOR: LUKÁŠ SOJMA

Štítky

Aktuality z klubu Jihomoravský | Krajský přebor TJ Tatran Bohunice

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.