Krnov převálcoval Čeladnou

0
Výborný výkon předvedl Krnov na startu jarní části, kdy čtyřmi brankami deklasoval aspiranta na postup z Čeladné.

Do Krnova přijela čeladná, která v dohrávce minulý týden porazila vedoucí tým soutěže Bohumín vysoko 4:1. Domácí očekávali velice težký zápas a i bod by před zápasem brali.

Čeladná do utkání vstoupila lépe, Krnov uzamkla na jeho polovině, ale kromě dvou rohových kopů více nevytěžila. Po tomto asi šeti minutovém tlaku Čeladné se vzpamatoval také Krnov a začal vystrkovat růžky. V 8. minutě byl faulován domácí hráč u lavičky hostů a následný přímý kop rozehrál Adam Ondra. Na centr do šestnáckty hostů naskočil nejlépe krnovský stoper Čanecký a hlavou orazítkoval tyč, odražený míč od tyče se dostal opět k Čaneckému, který opět hlavou dorazil míč za záda bezmocného brankáře Jurase -1:0.

Hosté chtěli odpovědět, ale naráželi na výbornou obranu domácích. Drželi míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali. Naopak, udeřil opět Krnov, po nedorozumnění v obraně hostů, kdy se srazili oba stopeři postupoval sám na bránu Šimčík, který viděl zcela volného Hrubého, který v 31. minutě dostal míč do prázdné brány zcela bez problémů - 2:0. Hosté byli navíc nuceni střídat, chvíli na to opustil hřiště hostující Pliska.

Do konce prvního poločasu se nic podstatného již neudálo.

Do druhého poločasu vstoupili tlakem opět hráči Čeladné a před krnovskou brankou bylo živo. Vše však skončilo v rukavicích výborného domácího brankáře Řeháčka.

V 61. minutě chybovala hostující obrana v rozehrávce a po jejich chybě postupoval zcela sám na hostující brankáře Adam Ondra, brankáři nedal šanci a střelou k tyči zvýšil na 3:0.

Jen o pět minut poté chybovala hostující záloha a Krnov po nádherné akci na jeden dotek vsítil střelou domácího kapitána Bartoníčka na 4:0.

Hosté se poté vrhli do útoku, ale naráželi na připravenou obranu případně na domácího brankáře.

Krnov si tak zcela zaslouženě došel pro vítězství a důležité body do tabulky.

Autor textu: Marek Koraba