Hośťálkovický boj o záchranu

1
V Hošťálkovicích se chystají na těžké jaro v boji o záchranu v okresním přeboru. Nebude to jistě nic jednoduchého, ale také nic nemožného. Před startem jarní části soutěže dělí aktuálně hošťálkovické fotbalisty pouhý 1 bod, který ztrácejí na Polanku nad Odrou.

Sníh ještě pokrývá většinu fotbalových trávníků, kromě těch ligových, ale ve většině klubů se již začala příprava na jarní část sezóny. Jinak tomu není ani v Hošťálkovicích, kde se fotbalisté scházejí 3x během týdne. "V pondělí spinning, ve středu máme k dispozici tělocvičnu ZŠ na různé posilovací cvičení. A v pátek se scházíme na umělé trávě v našem sportovním areálu," uvedl Marcel Tarkota.

 

V Hoštálkovicích podzimní část sezóny určitě neproběhla podle představ. Tým se nachází na 13. místě tabulky a je jedním z aspirantů na sestup do nižší soutěže. To je velký rozdíl oproti loňské sezóně, ve které se klub pohyboval spíše ve středu tabulky. "Nebyli jsme schopni se po celý podzim sejít v optimální sestavě. Některé zápasy jsme prohráli o gól, a samozřejmě s propadem do spodních pater tabulky nebyla atmosféra v kabině ideální," to jsou další slova místopředsedy oddílu.

 

O posilách do kádru neuvažují, podle informací spíš někteří hráči tým opustí. "V první řadě chceme sázet na kluky, co za nás chtějí hrát a dají do toho to pověstné srdíčko. Když se dařilo v minulé sezóně, vše se dělalo lépe. Teprve prohry na podzim nám ukázaly ten správný charakter každého jedince," dodal Marcel Tarkota.

 

Tým má již domluvena přátelská utkání s TJ Sokol Hať a TJ Sokol Hrabyně. A jak to tak po dlouhé zimě bývá, všichni jsou na ten kulatý nesmysl řádně natěšeni. Nám nezbývá nic jiného než hošťálkovickým fotbalistům popřát hodně štěstí v boji o záchranu a aby se jim vyhýbala různá zranění.

 

AUTOR: Tomáš Zeman

Štítky

Aktuality z klubu Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor TJ Sokol Hošťálkovice

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.
14. 2. 2019 08:53
Tak snad ta záchrana vyjde.