Boj o střed tabulky není u konce

0
Hned první kolo přinese derby.

Zimní příprava všech fotbalových kategorií a soutěží je v plném proudu a jarní část sezony se blíží. Hned první kolo přinese zajímavé utkání. Tým, který má, alespoň tedy aktuálním postavením, k udržení osmého místa nejblíže SK Bělkovice – Laštany doma přivítá momentálně třetí tým tabulky FK Hlubočky. A tým z Bělkovic jim má co oplácet. V podzimní části soutěže si z Hluboček odvezl příděl devíti golů a navíc se jim ani nepodařilo skorovat. Na to jak probíhá zimní příprava a jaké budou změny v týmu jsme se ptali hlavního trenéra Bělkovic, Michala Sklenáře.

 

Zimní příprava se pomalu přehoupla do své druhé poloviny. Jak ladíte formu, co máte za sebou a co vás ještě čeká?

Trénujeme třikrát týdně, většinou na umělé trávě a hodně s míčem. Taky jsme hodně házeli lopatou při odklízení sněhu z umělky.  Máme za sebou vydařené soustředění. Čekají nás přípravná utkání.

 

Hlásí Bělkovice nějaké výrazné změny v kádru? Příchody, odchody?

Změny neplánujeme. S šířkou i kvalitou týmu jsme spokojeni. Jeden hráč je na odchodu do vyšší soutěže. Konkrétnější nebudu, ještě to není dořešené.

 

Hned v prvním kole doma přivítáte třetí tým tabulky, Hlubočky. Na jaře se Vám tam nepodařilo vstřelit gol a prohráli jste tam vysokým rozdílem 9:0. Máte tedy Hlubočkám co oplácet. Jak se hráči těší na první utkání Jara?

První utkání je ještě hodně daleko, těšíme se na každý trénink a teď i na první přípravný zápas. Hlubočkám ten zápas vyšel. Spíš vraceli oni nám, před lety jsme u nich právě 9:0 vyhráli. S Hlubočkami jde o derby a zápas má vždy náboj a přijde více diváků.

 

Jaké jsou Vaše cíle pro konec sezony? Kde se chcete po uplynutí jarní části v tabulce pohybovat?

Chceme být v lepší polovině tabulky.

 

U velké části fotbalových klubů je dnes trendem v rámci zimní přípravy běžecké lyžování. Jste výjimkou nebo se na lyže také chystáte? A jaké bylo zimní soustředění?

Na zimním soustředění jsme pár let nebyli. Tým se za poslední tři sezóny výrazně obměnil a omladil. Pro stmelení party a získání nových společných zážitků jsme vyrazili na soustředění do Karlova pod Pradědem. Někteří byli na běžkách vůbec poprvé a bavilo je to. Počasí nám vyšlo. Vedle běžek jsme měli i fotbálek ve sněhu, v hale či kruhový trénink a wellness. Večer jsme vyrazili „na jedno“. Intenzivní tři dny v 16 lidechJ

 

Na závěr. Zimní příprava bývá dobrou příležitostí vyzkoušet v akci mladé naděje. Jak se Vám daří do A-týmu zapracovávat mladé hráče z vlastního klubu?

Máme osm hráčů ve věku 18 až 20 let. V uplynulých dvou sezónách získali cenné zkušenosti v bojích o záchranu. Skok z dorostu z okresního přeboru k mužům do 1.A třídy je výrazný a proto jsme trpěliví a zapracováváme je. Tým jsme doplnili zkušenými borci z vyšších soutěží Zdeňkem Volfem, jenž loni s Lutínem vyhrál KP a Jirkou Jurečkou, který přišel z loni divizního Šternberka. Vedle toho je tu silná „střední“ generace, která jde mladým příkladem.

 

 

AUTOR: LUKÁŠ KRYSTL 

 

 

 

Štítky

Ostatní Olomoucký | 1.A třída sk. A SK Bělkovice-Lašťany

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.