0
V sobotu sehráli divizní fotbalisté Tatranu první přípravné utkání, ve kterém jim byli soupeřem „Cábelíci“ z Králova Dvora, kteří hrají ČFL. V dresu hostů se představil odchovanec SK Rakovník Marek Hejda a díky vzájemné dohodě obou klubů sehrál útočník Tatranu Kingsley Omovie první poločas za Cábelíky a druhý za mateřský klub.

TJ Tatran Rakovník - FK Králův Dvůr 6:5 (2:3)

Začátek zápasu byl ve znamení velkého tlaku hostů, kteří se usadili před vápnem domácích a ti se snad jen dvakrát dostali přes půlící čáru. S přibývajícím časem si ale domácí začali víc věřit a tlak postupně polevoval. Do vedení se dostali ve 13. min. hosté, kteří zakončili rychlý brejk po zbytečné ztrátě míče na polovině soupeře – 0:1. Za čtyři minuty ale bylo vyrovnáno. Novák na půlce vybojoval míč. Posunul jej na Hynka, který uličkou uvolnil Hradeckého, který si seběhl za obranu a nekompromisně prostřelil brankáře – 1:1.

Za tři minuty předskočil Vrána na půlce soupeře. Odebral mu míč. Narazil si s Hradeckým, a byť byl tísněn stoperem, tak dokázal doběhnout až na vápno a bombou levačkou poslal míč křížem do dolního koutu branky – 2:1. Hosté byli fotbalovější, ale obrana Tatranu pracovala bezchybně. Až na závěrečných pět minut, kdy nejprve Kingsley Omovie utekl a prostřelil Kabeleho a za dvě minuty Hejda dokonal poločasový obrat – 2:3.

Do druhé části vstoupili lépe domácí. Vrána vybojoval míč. Vysunul Hradeckého, který prvním pokusem trefil pouze tyč. Míč se mu ale vrátil zpět k noze a druhým pokusem už byl domácí útočník úspěšný – 3:3. Cábelíci si ale za pět minut vzali vedení zpět, když nová brankářská posila Petr Švarc byl bezmocný proti hlavičce z bezprostřední blízkosti – 3:4. Pak ale začal úřadovat Kingsley Omovie, který si naběhl na kolmici Hradeckého. Šel sám na brankáře, kterého mazácky obstřelil – 4:4.

Chvilku na to se situace opakovala, jen s tím rozdílem, že byl Kingsley Omovie ve vápně faulován. Míč na značku penalty si postavil Hradecký a završil hattrick – 5:4. Tatran byl na koni a pokračoval dál. V 79. poslal Vrána z levé strany před branku střílený centr, na který na přední tyč naběhl Kingsley Omovie a skluzem předskočil obránce a překonal brankáře, čímž také završil hattrick – 6:4. Poslední slovo měli v závěru hosté, kteří krásnou střelou pod břevno korigovali výsledek na konečných 6:4.

Co k zápasu řekl trenér domácích Pavel Koutenský? "Na první zápas to byla pěkná divočina. V naší hře byly dobré věci, které se mi líbily, ale i zbytečné chyby, po kterých jsme inkasovali."

Tatran: Kabele (46. Švarc) – Černý (85. F. Skoupý), Vecka, Bredler, Vrána – Novák (80. Vojtek), F. Skoupý (46. Kingsley Omovie), Verner, Hynek, P. Kučera (65. Vait) – Hradecký. Trenér: Pavel Koutenský.