0
V sobotu sehrála rezerva TJ Tatran Rakovník druhé přípravné utkání, ve kterém na své umělé trávě hostila Union Cerhovice. V silném větru domácí tým dokázal vybojovat cenné vítězství.

TJ Tatran Rakovník B - Union Cerhovice 2:1 (1:0)

První poločas přinesl v silném a mrazivém větru vyrovnaný fotbal. Do první šance se dostal po dvaceti minutách Kingsley Omovie, který byl úplně sám před brankářem, ale váhal tak dlouho, až nastřelil nohu vyběhnuvšího strážce cerhovické branky. Domácí měli několik slibných akcí, ale chybělo přesnější nebo důraznější zakončení.

Přesto se ho dočkali krátce po půl hodině hry, kdy na pravé straně prošli nahrávkami na jeden dotek Borsuc s Kingsley Omoviem, aby prvně jmenovaný vysunul pasem M. Kučeru, před kterým chtěl stoper zahrát malou domů, ale nevšiml si, že brankář vyběhl daleko za vápno a kolem něj poslal míč do vlastní branky – 1:0.

Druhá část začala náporem hostů, když hlavně Karel Franěk, bývalý ligový hráč Mostu a Jihlavy, dělal domácím svojí šikovností problémy, ale A. Beneš v brance Tatranu byl neomylný. V 62' přišlo napadání od Kingsley Omovieho, po kterém hosté chybovali v rozehrávce. Domácí útočník získal míč a při kličce ve vápně byl faulován. K penaltě se postavil M. Kučera, který nastřelil pouze brankáře, od kterého se ale míč vrátil zpět k němu a reparát už neúspěšný exekutor zvládnul – 2:0.

Hosté ale nesložili zbraně a patnáct minut před koncem přišlo snížení, proti kterému byl A. Beneš krátký – 2:1. V dalších minutách se mohlo změnit skóre na obou stranách, ale koncovka nebyla podle představ hráčů, a tak si Tatran připsal vítězství.

Miroslav Hájek, hrající trenér Tatranu: „První poločas byl z naší strany mnohem lepší a naše vedení mohlo být i vyšší. Ve druhém už převzal iniciativu soupeř. Pozdě jsme dostupovali k hráčům. V útoku nepodrželi míč a měli jsme mnoho zbytečných ztrát při rozehrávce, což nás stálo hodně sil, ale za bojovnost zaslouží kluci pochvalu. Přesto máme deficit ve fyzické kondici, na čemž musíme zapracovat.“

Tatran B: A. Beneš – Špidra, Hájek (46. Jiřík), J. Beneš (46. Vojtek), L. Šika – Borsuc, Weis, F. Skoupý (46. L. Skoupý), Černý – M. Kučera, Kingsley Omovie. Trenéři: Miroslav Hájek a Václav Eck.

Štítky

Přátelské utkání Středočeský | 1.A třída sk. A Středočeský | 1.B třída sk. A TJ Tatran Rakovník B Union Cerhovice

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.