0
FK Hředle si pozvali na svůj stadion účastníka I.B třídy - rezervu rakovnického SK. Samotné utkání bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jasně dominovali hosté a to si ještě dovolili neproměnit pokutový kop, který nasměroval M. Tvrz několik metrů nad branku. Druhý poločas jasně ovládli Hředelští a to jak herně, tak hlavně výsledkově. Utkání mělo vše, co má zápas mít. 2 pokutové kopy, na každé straně jeden, červenou kartu a 4 góly.

FK Hředle - SK Rakovník B 3:1 (0:1)

Rakovnická rezerva vstoupila do utkání velmi aktivně, rakovnických hráčů bylo plné hřiště. V obrovských šancích selhali Spal, Faigl, Čech, posléze neproměnil penaltu M. Tvrz. Neujala se ani hlavička Fojtíka, ale do poločasu nakonec udeřil po pěkné kombinaci Faigla se Spalem Čech a poslal rezervu do vedení - 0:1.

Domácí se dostali k ojedinělému brejku, avšak v brance byl pozorný Aksamit. Rakovničtí dále hrozili, avšak nedokázali pěkné akce vyřešit lépe. Hředelští jakoby nestíhali a již v prvním poločase se schylovalo k ostrým zákrokům, kdy likvidačním faulem sestřelil Bechner Čecha. A o další nevybíravé zákroky nebylo ze strany domácích nouze.

V prvních patnácti minutách druhé půle hosté sice drželi balón, ale pohyb v útočné fázi jakoby se vytratil. Poté přišlo početné střídání hostí a tím vypadli Rakovničtí z tempa. Po třech hrubkách v obraně hosté během 20-ti minut inkasovali hned 3x a ač v prvním poločase byli lepším týmem, tak ve druhém poločase to byl naprosto odlišný obrázek jejich hry. První a vyrovnávací branku domácích zařídil Sláma, na kterého byl nedovolený zákrok ve vápně a sám faulovaný při exekuci penaltového kopu nezaváhal - 1:1.

Po vyrovnávací brance přišla jasná převaha Hředelských, kteří krátce po vyrovnávací brance přidali další branku, a to když Bechner našel Vitnera, který prošel do vápna a překonal bezmocného Aksamita - 2:1. Netrvalo dlouho a na světě byla další branka, kterou vsítil opět Vitner - 3:1. Další branka už nepadla, ale k vidění byly opět tvrdé souboje z obou stran. Zrodila se i červená karta a to pro matadora rakovnického SK Fojtíka, který šel nevybíravě do souboje s Vodrážkou šlapákem. Otázkou však zůstává dle ohlasů obou stran, jestli byl hráč zasažen či nikoliv.

V generálce tak uspěly Hředle, které hrají o soutěž níže než rakovnická rezerva. Pravdou ale je, že zápasy těchto týmů bývají vždy přiostřené. Pro oko diváka se jednalo o zajímavý zápas plný šancí, gólů, ale i vzrušujících okamžiků.

Petr Kýzl, hrající trenér rezervy SKR: ,,Nechápu některé hráče domácích, s jakým přístupem do utkání šli. Kdy je spíše zajímalo faulování, urážky směrem k naším hráčům a k rozhodčímu. To, co jsme v prvním poločase předvedli, bylo super. Škoda jen, že jsme své šance opět neproměnili. Ve druhém poločase jsme nesmyslně přestali hrát, ale to nám na druhou stranu ukázalo, čeho se v mistrovských zápasech musíme vyvarovat."

Martin Cibulka, hráč Hředel, bývalý hráč SKR: ,,Odehráli jsme zápas dvou různých poločasů, kdy v první půli jsme pouze bránili a k ničemu se nedostali. Za to SK mělo spoustu hezkých šancí, kdy po půlce to mohlo být klidně 0:4 a nidko by se nemohl divit. Udělali jsme spoustu taktických chyb a po půli prohrávali o jednu branku. Do druhého poločasu jsme šli s novými pokyny a to se vyplatilo. Dostávali jsme se více k balónu a začali se dostávat do hry. Vyrovnali jsme z penalty a během 75' udělalo SK dvě chyby v obraně, čehož jsme využili a zápas otočili v náš prospěch. Na závěr bych chtěl říci, že zápas byl celkem vyhrocený, což způsobily zákroky, které někteří z obou týmů dohrávali někdy i zbytečně. Ale co říct, i takový je fotbal. Někdy prostě bolí a je jen na tom, kdo rány snese a dovede se s nimi vyrovnat a nechá na hřišti všechno."

V prvním mistrovském zápase se představí Hředle v rámci Okresního přeboru na domácí půdě v sobotu 26. srpna proti Senomatům od 17h.

I Rakovnické čeká příští týden premiéra do nové sezóny. V úvodním kole I.B třídy skup. A zajíždějí hráči rezervy do vedlejší vesnice - Lužné, kde bude zápas sehrán ve stejnou dobu jako ten Hředelský - sobota 26. srpna od 17h.

Štítky

Přátelské utkání Středočeský | Rakovník | Okresní přebor Středočeský | 1.B třída sk. A SK Rakovník B FK Hředle

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.