7.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Rakovničtí hráči prodloužili sérii vítězných zápasů

15. P. Tvrz
0

V 7. kole Ondrášovka krajském přeboru zavítali fotbalisté SK Rakovník na malé hřiště do Poříčí nad Sázavou, kde se nedá hrát příliš technický fotbal a utkání je spíše velký boj. Ani toto utkání nebylo výjimkou. Domácí celek si v týdnu v poslední den přestupního období posílili tři fotbalisté z třetiligového Benešova.

Hned ve 4‘ zůstal po centru Vosáhla nikým nekrytý Balata. Ten ovšem svoji šanci zahodil a hlavičkoval vedle branky. V 10‘ vyzkoušel Pucholt pozornost Kumšty v domácí brance pěknou střelou z 20 metrů. Domácí brankář ovšem střelu dobře vytěsnil.

O pět minut později vybojoval míč P. Tvrz, potáhl jej do středu hřiště a z podobného místa jako Pucholt vystřelil technickou střelu po zemi na zadní tyč Kumštovy branky. Střela skončila až za domácím brankářem – 0:1. Po poměrně dobrém začátku od obou týmů se již poté hrálo až do konce druhého poločasu mezi vápny. Zajímavou příležitost domácích měl Vosáhlo, který se dostal až hostující obranu, ale zamířil nad branku.

Druhý poločas přinesl boj mezi vápny. Centry domácích hráčů odvrátila pozorná obrana v čele s Fojtíkem a Gašpárkem. Domácí se nedostali do žádné brankové příležitosti. To hosté byli nebezpečnější. V 60‘ dobře vystřelil Nwogu. Jeho ránu vyrazil Kumšta na hranici pokutového kopu, kde se zjevil Sklenka, ale ve velmi dobré příležitosti přestřelil branku.

Vítězství hostů mohl stvrdit také Vild, který obral domácího stopera o míč a šel sám na branku. Kumšta ovšem předvedl další dobrý zákrok a udržel domácím naději na vyrovnání výsledku. Vyrovnání nepřišlo ani přes pětiminutové nastavení sudího Stumpfa. Hosté si po velmi cenné výhře připsali šestou výhru v řadě (4x výhra na pokutové kopy a 2x výhra v základní hrací době).

Autor: Marek Tvrz