--

--

--

0

Jirouskovi svěřenci zvládli poslední zápas podzimu dokonale. Litoměřicko potvrdilo, že ho závěr první části sezóny nezastihl v dobrém rozpoložení a podlehlo v blátě a nepřetržitém dešti vysoko 0:4, dvě branky vsítil Kopecký. "S fotbalem to nemělo moc společného, terén byl příšerný," znělo po zápase z kabiny chrudimského týmu.

Domácí zastavilo břevno

První brankovou situaci si vytvořili domácí již v 5. minutě, pro dlouhý balon za obranu dosprintoval Kocourek, podél brankové čáry se prosmýkl kolem obránce a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Kabeleho, jeho střelu uvnitř šestnáctky však zastavilo břevno. Jak velká škoda to pro Litoměřicko byla, se ukázalo v 18. minutě. Po rohovém kopu si pro odražený míč sběhl hostující Kopecký, který střelou s čárkou na gól kola, z hranice pokutového území, nedal Měsíčkovi naději vyniknout. Domácí snahu o vyrovnání následně brzdil promáčený a bahnitý terén, vlastní nepřesnost a v neposlední řadě pozorná chrudimská defenzíva. Tu nepřekonali ani v závěru poločasu, kdy měli možnost dvou rohových kopů po sobě. Stejně tak dopadl hlavičkový závar, po kterém rozhodčí Kříž poslal oba týmy na pauzu.

Kopecký se prosadil druhým gólem

Sotva začala druhá půle, vzal Litoměřicku vítr z plachet Kesner, který zcela osamocen přijal centr z levé strany a z první prostřelil gólmana. To domácím zchladilo elán po vyrovnání a po taktické stránce velmi dobře hrající fotbalisté v červeném kontrolovali další průběh utkání. Ránu do vazu Chrudim zasadila v minutě šedesáté čtvrté, před Měsíčkem opět sám hráč hostů, svoji šanci proměnil ve svůj druhý gól Lukáš Kopecký.

Po této brance někteří ze 185 diváků již odmítli být svědky litoměřického zmaru a vydali se předčasně na sobotní oběd. Nebyli tak u dalšího přídavku, který přišel v 75. minutě, po rohovém kopu propadl míč k nohám Drahoše, který měl čas i prostor a z otočky rozvlnil síť počtvrté. Zápas domácí ukončili tak, jak ho začali. Po ose Kabele, Kocourek, Kolmistr se posledně jmenovaný ocitl v největší litoměřické šanci, brankáře Mrázka obstřelil, míč zastavila tentokrát tyč.